Генштаб: найбільше боєзіткнень відбулось на Курахівському напрямку

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Загалом від початку цієї доби, 2 листопада, на фронті відбулося 167 бойових зіткнень.

Російські загарбники завдали по території України один ракетний та 56 авіаударів, застосувавши одну керовану ракету та 81 КАБ. Крім цього, росіяни залучили для ураження 437 дронів-камікадзе та здійснили понад три тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

На Харківському напрямку наші війська відбивали вісім атак противника в районах Вовчанська та Гатища – сім атак відбито, ще одна атака триває. Ситуація контрольована.

На Куп’янському напрямку противник 13 разів проводив штурми позицій наших оборонців у районах Піщаного, Загризового, Петропавлівки, Зеленого Гаю, Кругляківки, Колісниківки та Лозової. Українські захисники відбили сім атак, ще шість – тривають.

На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники 16 разів атакували позиції українців неподалік Греківки, Тернів, Ямполівки, Торського та Серебрянського лісу. На даний час точиться два бої. До того ж противник активно застосовував авіацію, завдавши двадцять чотири авіаудари некерованими ракетами.

На Сіверському напрямку впродовж дня ворог здійснив сім наступальних дій в районах Івано-Дар’ївки та Виїмки.

На Краматорському напрямку наразі зафіксовано бойове зіткнення поблизу Предтечиного, яке успішно відбили захисники.

Скинувши три керовані авіабомби на Торецькому напрямку, росіяни вісім разів атакували позиції сил оборони. Основні зусилля наступу окупанти сконцентрували поблизу населених пунктів Торецьк та Щербинівка. На даний час продовжується одне бойове зіткнення.

На Покровському напрямку росіяни 11 разів намагалися прорвати нашу оборону неподалік населених пунктів Миколаївка, Промінь, Крутий Яр, Селидове та Вишневе. Поблизу Крутого Яру дотепер триває одне боєзіткнення. Противник зазнає значних втрат — сьогодні на цьому напрямку було знешкоджено 229 окупантів, 87 з них безповоротно. Також знищено два танки та дві БМП противника. 

На Курахівському напрямку ворог також активний – 51 раз атакував наші позиції поблизу населених пунктів Іллінка, Новоселидівка, Новодмитрівка, Гостре, Максимільянівка, Антонівка, Костянтинівка та Катеринівка. Дев’ять боїв продовжуються. За уточненою інформацією знешкоджено 180 окупантів, 66 з них – безповоротно. До того ж знищено автомобіль та пошкоджено дві бойові броньовані машини й артилерійську систему.

На Времівському напрямку загарбники здійснили 14 наступальних дій неподалік Трудового та Максимівки. Чотири боєзіткнення досі продовжуються. Ворог завдав авіаційного удару в районах Новодар’ївки, Богоявленки, Максимівки та Великої Новосілки, скинувши шість КАБів та застосувавши 30 НАРів.

На Оріхівському напрямку наші війська відбивали чотири атаки противника поблизу Новоандріївки, Роботиного та Малої Токмачки. До цього часу триває одна спроба противника просунутись в напрямку наших позицій неподалік Новоандріївки.

На Придніпровському напрямку наші війська відбили три атаки противника неподалік Козачих Лагерів, Дніпрян та острова Козацький, противник успіху не мав.

На інших напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.

4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.

У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.

4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни. 

У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.