Генштаб підтвердив успіхи ЗСУ у Роботиному
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
Генштаб підтвердив інформацію Міноборони України про успіх ЗСУ у Роботиному в Запорізькій області.
Зазначається, що українські воїни мали успіх у напрямку Роботиного і закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
Також ЗСУ продовжують наступ на Бахмутському напрямку (південніше від Бахмута).
Окрім цього Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках.
Своєю чергою окупанти вели безрезультатні наступальні дії в районах Авдіївки, Мар’їнки, Новомихайлівки Донецької області.
Противник вів безрезультатні наступальні дії в районі Кліщіївки Донецької області. Тут тривають важкі бої.
Ворог зазнає значних втрат в особовому складі, озброєнні та техніці, здійснює переміщення підрозділів та військ, активно застосовує резерви.
Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що у напрямку південно-східніше Роботиного Запорізької області Сили оборони мали успіхи. Нині триває планова бойова робота.
- Протягом минулого тижня Сили оборони звільнили ще 3 кв. км на південному флангу довкола Бахмута. На півночі міста російські військові не залишають спроб вибити ЗСУ із зайнятих позицій.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.