Генштаб відреагував на обурення ІМІ щодо відео про журналістів
Джерело: Генштаб ЗСУ
Генеральний штаб Збройних сил України відреагував на обурення Інституту масової інформації (ІМІ) з приводу відеоролика, який, на думку ІМІ, показує журналістів винними в ударах РФ.
В Генштабі кажуть, що ролик має “винятково навчально-просвітницьку мету — звернути увагу всіх громадян, включно з військовослужбовцями, на питання інформаційної безпеки в умовах війни”.
“Ми поважаємо свободу слова і високо цінуємо внесок журналістів у боротьбу України за незалежність. Вдячні за Вашу підтримку, самовіддану та надважливу працю. Водночас закликаємо не розцінювати цей матеріал як докір або звинувачення на адресу представників медіа. Його мета — не критикувати, а нагадати всім: будь-яка інформація може мати наслідки, які використовує ворог”, — переконують військові.
Ролик пообіцяли доопрацювати, “враховуючи конструктивні зауваження і рекомендації”.
Нагадаємо, ІМІ розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк заявила, що відеоролик перекладає відповідальність за російські обстріли на українських журналістів.
Медіаекспертка ІМІ Олена Голуб вважає, що у відеоролику до журналістів апелюють як до винуватців російських обстрілів. Таке перекладання відповідальності на журналістів підриває довіру до медіа, стимулює суспільство орієнтуватися на інші джерела інформації, які є менш об’єктивними, точними і достовірними.
- Журналістка “Новинарні” Анастасія Федченко, у якої в січні цього року загинув на війні чоловік Андрій Кузьменко, розкритикувала реакцію президента Володимира Зеленського на загибель пілота F-16 Павла Іванова.
- Інститут масової інформації закликає президента України Володимира Зеленського підписати закон №11321, який передбачає відкритість комітетів Верховної Ради та посилює гарантії для журналістів.
- Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.