Генштаб заперечив звільнення Сухаревського з посади командувача Сил безпілотних систем
Джерело: Генштаб
10 квітня у Генштабі ЗСУ спростували інформацію про звільнення та переведення Вадима Сухаревського з метою командування новоствореним армійським корпусом.
Нині полковник Сухаревський продовжує перебувати на посаді командувача Сил безпілотних систем.
Напередодні ЗМІ поширили інформацію, що Сухаревського планують звільнити з посади та доручити йому командування новоствореним армійським корпусом.
У Генштабі зазначили, що кандидатуру Сухаревського справді розглядали для призначення керівного складу нових армійських корпусів.
У процесі формування організаційного ядра та подальшого призначення керівного складу нових армійських корпусів розглядалися різні кандидатури командирів зі значним бойовим досвідом, зокрема, й кандидатура полковника Вадима Сухаревського. Однак, інформація, поширена деякими медіа, щодо начебто переміщення Вадима Сухаревського на іншу посаду в ЗС України не відповідає дійсності, — мовиться у заяві.
10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.
Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України, — зазначено у повідомленні.
Зауважимо, 6 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ, який розпочав створення у наших Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.
Новий рід сил створили з метою нарощування можливостей ЗСУ у сфері використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем та забезпечення готовності до застосування таких систем.
Тоді Зеленський постановив уряду із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.
Вже 7 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем.
Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття російської агресії.
За словами міністра оборони, створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та гарантування безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.
Стало відомо, що відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.