Генштаб заперечив звільнення Сухаревського з посади командувача Сил безпілотних систем
Джерело: Генштаб
10 квітня у Генштабі ЗСУ спростували інформацію про звільнення та переведення Вадима Сухаревського з метою командування новоствореним армійським корпусом.
Нині полковник Сухаревський продовжує перебувати на посаді командувача Сил безпілотних систем.
Напередодні ЗМІ поширили інформацію, що Сухаревського планують звільнити з посади та доручити йому командування новоствореним армійським корпусом.
У Генштабі зазначили, що кандидатуру Сухаревського справді розглядали для призначення керівного складу нових армійських корпусів.
У процесі формування організаційного ядра та подальшого призначення керівного складу нових армійських корпусів розглядалися різні кандидатури командирів зі значним бойовим досвідом, зокрема, й кандидатура полковника Вадима Сухаревського. Однак, інформація, поширена деякими медіа, щодо начебто переміщення Вадима Сухаревського на іншу посаду в ЗС України не відповідає дійсності, — мовиться у заяві.
10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.
Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України, — зазначено у повідомленні.
Зауважимо, 6 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ, який розпочав створення у наших Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.
Новий рід сил створили з метою нарощування можливостей ЗСУ у сфері використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем та забезпечення готовності до застосування таких систем.
Тоді Зеленський постановив уряду із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.
Вже 7 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем.
Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття російської агресії.
За словами міністра оборони, створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та гарантування безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.
Стало відомо, що відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.