Гітару Джона Леннона продали на аукціоні за рекордні 2,9 мільйона доларів

Джерело: The Guardian

Гітару Джона Леннона продано на аукціоні за 2,9 мільйона доларів, що стало новим рекордом на торгах Beatles. Ця 12-струнна акустична Hootenanny відома з альбому і фільму “Help!”, яка також вважалася втраченою упродовж майже 60 років.

Інструмент належав шотландському музикантові Гордону Воллеру, який віддав її менеджерам гурту. Через кілька десятиліть гітару знайшли у Британії під час переїзду і виставили на аукціон з оцінкою від понад 616 тисяч до понад 820 тисяч доларів.

Фото: Erik Pendzich/Rex/Shutterstock

Музичний інструмент придбали через телефонний аукціон в Нью-Йорку як частину дводенного розпродажу Julien’s Auctions. Виконавчий директор компанії Девід Гудман наголосив, що це не лише частина музичної історії, але й символ спадщини Леннона.

Гітару використовували для запису пісень, таких як Help!, It’s Only Love, I’ve Just Seen a Face і Girl, а також у ритм-треку Norwegian Wood Джорджа Гаррісона.

Даррен Джулієн, співзасновник Julien’s Auctions, додав, що вона є унікальним свідоцтвом привабливості та любові до музики Beatles та Джона Леннона.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.