Глава Міноборони Польщі прокоментував заяви Трампа: «Ми знаємо, хто поганий, а хто ні»
Джерело: PolskieRadio
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.
Косіняк-Камиш відреагував на запитання про нападки президента США на Володимира Зеленського.
Ми знаємо, хто поганий, а хто хороший. Ми знаємо це дуже добре. І тут ніщо не змінює нашої позиції в цьому питанні. Ми будемо підтримувати і підтримуємо Україну, — наголосив міністр.
Разом з тим, він запевнив, що для нього — як міністра нацоборони — безпека Польщі є пріоритетом.
Зауважимо, до цього глава Литви Гітанас Науседа закликав союзників до рішучих дій для підтримки України та зміцнення безпеки Європи. Та представив ключові пункти плану:
- Реальні гарантії безпеки для України – членство в НАТО має залишатися на столі.
- Росія повинна бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини, а санкції повинні залишатися в силі, поки агресія не припиниться.
- Невідкладне фінансування зброї та 10 мільярдів євро для оборонної промисловості України.
- Арешт заморожених активів Росії та введення мит на імпорт з Росії та Білорусі.
- Швидке приєднання України до ЄС – цільова дата 2030 рік.
Тоді як президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.
19 лютого Трамп розкритикував українського лідера Володимира Зеленського, назвавши його “диктатором без виборів”.
За словами Трампа, Сполучені Штати витратили на $200 мільярдів більше, ніж Європа, і гроші Європи гарантовано повернуть, тоді як Сполучені Штати не отримають нічого назад.
Також він поклав відповідальність за війну на Україну.
Політик також розкритикував Джо Байдена за те, що він нібито не намагався завершити війну, а Зеленський нібито це використовував. Він зауважив, що США тим часом “успішно ведуть переговори про припинення війни з Росією”.
Я люблю Україну, але Зеленський зробив жахливу роботу, його країна зруйнована, і мільйони людей невиправдано загинули — і так триває, — резюмував він.
А після того, як він розкритикував особисто Зеленського, заявивши, що його рейтинг підтримки впав до 4%, у відповідь президент України сказав, що американський лідер живе в “дезінформаційному просторі”, створеному Росією.
Після чого віцепрезидент США Джей Ді Венс застеріг Зеленського від публічного “оббріхування” президента США Дональда Трампа.
- Президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер відвідають Вашингтон наступного тижня на тлі інших зустрічей, спрямованих на припинення війни Росії проти України, заявив 19 лютого радник США з національної безпеки Майк Волц.
- Додамо, 17 лютого стало відомо, що лідери європейських країн планують відправити в Україну 25-30 тисяч своїх військових для забезпечення потенційної мирної угоди з Росією. За даними джерел, цей контингент виконуватиме роль “стримуючої сили”.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
- 17 лютого, після зустрічі в Парижі, Генеральний секретар Марк Рютте повідомив, що країни ЄС висловили готовність реалізувати безпекові гарантії Україні.
Сполучені Штати вимагатимуть від Росії визнати право України на власну озброєну армію та оборонну промисловість як частину мирної угоди між Москвою та Києвом, заявили поінформовані джерела.
24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.
24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.
Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.
У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.