Глава МЗС Британії анонсував «найбільший пакет санкцій» проти Росії

Джерело: Bloomberg

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Леммі наголосив, що ці заходи спрямовані на обмеження доходів Кремля.

Це критичний момент в історії України, Великої Британії та всієї Європи. Зараз час подвоїти нашу підтримку України, домагаючись миру через силу, — заявив він.

Британія також підтвердила свою готовність надавати Україні £3 млрд військової допомоги щороку та співпрацювати зі США і Європою задля “стійкого і справедливого миру”.

Паралельно Європейський Союз у понеділок формально ухвалить новий пакет санкцій.

У новому пакеті санкцій проти РФ Євросоюз може запровадити поетапну заборону на російський алюміній, від’єднати більше банків від системи SWIFT та ввести обмеження щодо понад 70 танкерів, які перевозять російську нафту.

На тлі жорсткіших заходів у Європі США розглядають можливість послаблення санкційного тиску. Минулого тижня американські та російські представники вперше провели переговори щодо війни в Україні в Ер-Ріяді, що викликало занепокоєння Києва та європейських партнерів. Міністр фінансів США Скотт Бессент дав зрозуміти, що пом’якшення санкцій проти Росії може бути предметом переговорів. За його словами, Вашингтон може як посилити, так і послабити санкції залежно від готовності Росії до переговорів.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у телефонній розмові з Володимиром Зеленським підтвердив, що Україна повинна відігравати ключову роль у будь-яких мирних переговорах. Цю позицію він також має намір донести Дональду Трампу під час свого візиту до Вашингтона.

Читайте також: У Кремлі обурилися можливою забороною ЄС на імпорт російського алюмінію

  • Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.
  • Росія продовжує експортувати нафту зі свого головного тихоокеанського термінала новими танкерами, щоб обійти останні санкції США.
  • Експорт нафти з головного тихоокеанського термінала Росії залишається стабільним, оскільки вантажовідправники і трейдери працюють в обхід нових санкцій США.
  • 27 січня міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі погодили чергове продовження санкцій проти Росії, запроваджених через розв’язану Кремлем повномасштабну війну проти України.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.