У Кремлі обурилися можливою забороною ЄС на імпорт російського алюмінію

Джерело: Reuters

У Кремлі заявили, що санкції Європейського Союзу щодо імпорту російського первинного алюмінію можуть дестабілізувати і без того “крихкий” світовий ринок.

Дипломати повідомили, що Єврокомісія може запропонувати заборонити імпорт російського первинного алюмінію в межах 16 раунду санкцій проти РФ, який, як очікується, мають погодити у лютому.

Ми бачили ці новини. Цілком можна припустити, що такі обговорення відбуваються. Ринок у цьому сегменті є досить крихким і такі рішення гіпотетично можуть призвести до дестабілізації світового ринку, – занепокоєний прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

Додамо, 14 січня Єврокомісія провела неформальні консультації щодо 16-го пакету санкцій з представниками країн ЄС. Один із дипломатів зазначив, що ембарго на російський алюміній планують запроваджувати поетапно.

На сьогодні ЄС уже заборонив імпорт низки алюмінієвих виробів, включаючи дріт, труби та фольгу, котрі становлять менш як 15% від загального імпорту металу. Водночас алюміній використовується у транспортній, пакувальній та будівельній промисловості, також він важливий для виробництва деталей для електромобілів.

Наприкінці 2024 року десять країн Євросоюзу виступили з ініціативою посилити санкції проти Росії, включно з обмеженнями на її металургійну продукцію, зокрема й на алюміній.

Обсяг імпорту первинного алюмінію з Росії в ЄС протягом минулих двох років значно скоротився. Згідно з даними Trade Data Monitor, з січня до жовтня 2024 року країни ЄС імпортували з Росії близько 130 000 тонн алюмінію, що становить 6% від загального обсягу постачання 2,2 мільйона тонн. Для порівняння, за аналогічні періоди 2023 та 2022 років цей показник досягав 11% та 19% відповідно.

При запровадженні заборони європейські та американські компанії можуть почати шукати альтернативні постачання з країн Близького Сходу, таких як Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн, зазначає Reuters. Так, у 2024 році, за даними Міжнародного інституту алюмінію, на цей регіон припало близько 9% світового виробництва металу.

  • Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.
  • Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.
  • У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.