Глава МЗС Сибіга провів зустріч з Фіцо у Братиславі

Джерело: Андрій Сибіга/X

18 вересня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі. Сторони зокрема обговорили співпрацю між державами.

Сьогодні в Братиславі я мав честь бути прийнятим Прем’єр-міністром Робертом Фіцо у розвиток їхнього тісного діалогу із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Ми обговорили шляхи розвитку наших відносин у дусі добросусідства, взаємної поваги та взаємної вигоди, – повідомив очільник українського МЗС.

Додамо, нещодавно Фіцо заявив, що на боці України воюють нацисти. Виступаючи на заході вшанування пам’яті жертв Голокосту в словацькому місті Середь, він наголосив на тому, що міжнародна спільнота ігнорує факт наявності військових формувань в Україні, які використовують нацистську символіку.

Ми всі говоримо про фашизм, нацизм і водночас мовчки толеруємо те, що по Україні бігають війська, які мають дуже чітке позначення, які пов’язані з рухами, які ми сьогодні вважаємо небезпечними й забороненими. Оскільки це геополітична битва, це нікого не хвилює, — зазначив Фіцо.

Він також додав, що міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти участі таких військ у конфлікті.

Тоді ж Міністерство закордонних справ України висловило розчарування словами словацького прем’єра. У відомстві наголосили, що такі заяви суперечать рівню довіри та співпраці між Україною і Словаччиною.

Українські воїни нині захищають своїх рідних, домівки та країну, а також всю Європу та вільний світ від російських загарбників, позначених латинськими літерами “Z” — символом фашистської естетики сучасної росії. Для українців протидія російській агресії є продовженням історії опору нашого народу тоталітарним режимам у минулому столітті, — заявили в МЗС України.

Також у Міністерстві акцентували, що очікують подальшої підтримки Словаччини та інших європейських партнерів у боротьбі проти сучасного російського зла, яке принесло в Україну жорстокість, небачену з часів Другої світової війни.

 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.