Глава МЗС Угорщини заявила російському послу неприйнятність ударів по цивільних в Україні
Джерело: очільниця МЗС Угорщини Аніта Орбан (Facebook).
Міністерка закордонних справ Угорщини Аніта Орбан заявила російському послу Євгену Станіславову, що Росія повинна припинити атаки на цивільне населення України.
Зустріч відбулася після того, як Будапешт викликав російського дипломата через атаку РФ на Закарпаття 13 травня. Напередодні новий прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр публічно засудив російський удар по регіону. За словами Аніти Орбан, угорська влада вважає неприйнятними атаки на райони, де проживає угорська громада.
“Угорський уряд рішуче засуджує російський напад і вимагає негайного припинення агресії проти мирного населення. Я сказала послу, що для Угорщини абсолютно неприйнятно те, що тепер атакують і Закарпаття, населене угорцями”, – заявила глава МЗС.
Раніше Петер Мадяр повідомив, що після масованої атаки РФ угорський уряд провів спеціальне засідання, присвячене ситуації в Україні. Тоді ж стало відомо про виклик російського посла до Міністерства закордонних справ.
Варто зазначити, що це стало однією з найжорсткіших реакцій офіційного Будапешта на російські удари по українській території за останній час. Попередній глава угорського МЗС Петер Сійярто раніше не викликав російського посла навіть після попередніх атак РФ на Закарпаття, через що зазнавав критики в угорських медіа.
Після цього президент України Володимир Зеленський подякував угорській владі за засудження російської атаки та назвав спільну реакцію європейських країн важливою для протидії агресії РФ.
- Угорщина викликала російського посла після масованої атаки РФ на Закарпатську область. Прем’єр-міністр Петер Мадяр заявив, що Будапешт рішуче засуджує удари Росії по українському регіону.
- Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву нового прем’єр-міністра Угорщини Петера Мадяра щодо російської атаки на Закарпаття. Глава держави подякував Будапешту за засудження удару та наголосив на важливості спільної позиції Європи.
Російські окупанти атакували залізницю у двох областях України. Є жертва.
Російські окупанти завдали повторного удару по вогнеборцях у Глухівській громаді на Сумщині під час гасіння пожежі, що виникла після ворожої атаки на складське приміщення.
Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.
Вранці 25 червня російські окупаційні війська атакували медзаклад у Херсоні.
На лівому березі Києва запроваджено екстрені відключення світла.