Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди
Джерело: The Guardian
Глава USAID Саманта Пауер звинуватила президента РФ Володимира Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з річної угоди за посередництва ООН, яка дозволяла Україні експортувати зерно Чорним морем.
Раніше голова Агентства США з міжнародного розвитку пообіцяла ще 250 мільйонів доларів на створення та розширення альтернативних маршрутів для вивезення українського зерна з країни, але визнала, що буде складно компенсувати втрату чорноморських портів.
Її візит відбувся після того, як Росія вночі завдала низку ударів по південній і східній Україні. Більшість ракет було збито, але їх уламки пошкодили частину інфраструктури Одеського порту.
Останніми тижнями Росія почала блокувати суднам доступ до цього порту, і вчора Путін прийняв необачне та небезпечне рішення припинити участь Росії в Чорноморській зерновій ініціативі, – зазначила Пауер. – Путін вирішив відрізати життєво важливу лінію для решти світу, і вночі та сьогодні вранці російські сили запустили безпілотники та крилаті ракети неподалік від того місця, де ми зараз стоїмо.
Вона зауважила, що виправдання Путіним виходу з угоди було сповнене “брехні”, і це рішення матиме величезний вплив на найменш розвинені країни, включаючи Бангладеш, Афганістан, Судан і Сомалі.
Пауер визнала, що “Путін може бути готовий завдати гуманітарного болю невинним, тоді як США – ні”.
Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.
Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.
- З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
19 січня президент Володимир Зеленський анонсував призначення Романа Качури на керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.
Народний депутат Ярослав Железняк розкритикував “план стійкості” України, представлений президентом Володимиром Зеленським два місяці тому.
Триває 1061-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 818 тисяч осіб.