Глава Єврокомісії розповіла, коли України отримає перший транш у межах 50 млрд євро

Джерело: голова Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн у соцмережі X

Перший транш коштів у розмірі 50 мільярдів євро з програми Ukraine Facility планується до України вже в березні.

Глава Єврокомісії повідомила, що політична угода щодо цієї програми, укладена 5 лютого ввечері, є значним кроком вперед.

Європа дотримується своїх обіцянок, підкреслила вона, зазначивши, що ЄС буде продовжувати надавати цю необхідну та передбачувану фінансову підтримку “нашому відважному партнеру та майбутньому члену”.

“Плануємо розпочати виплати у березні”, – додала вона.

Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро. Двоє дипломатів ЄС також заявили, що угода про допомогу Україні на 50 мільярдів євро передбачає щорічне обговорення пакета, а також можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.

  • Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
  • У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки. 

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.