Глава Європейської народної партії засудив переслідування Порошенка

Джерело: пресслужба ЄПП

Президент Європейської народної партії Манферд Вебер закликав українську владу припинити переслідування лідера опозиції Петра Порошенка.

Вебер зокрема зауважив, що з великим подивом дізнався про рішення Ради національної безпеки і оборони України за підписом президента Володимира Зеленського, котре, як наголосив, може призвести до арешту та введення обмежувальних заходів проти колишнього президента України, лідера асоційованої з ЄНП партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка.

Він нагадав про нагальну потребу зберегти єдність в Україні на цьому вирішальному етапі війни та міжнародних зусиллях для її припинення.

У такій ситуації партійні міркування і тактика перед можливими виборами є абсолютно недоречними. Замість того, щоб називати його зрадником, я підкреслюю неоціненну послугу, яку Порошенко надав Україні, зокрема у розбудові сильної армії та підготовці країни до ефективної оборони, – констатує Вебер.

З початку повномасштабного вторгнення команда Порошенка направила на підтримку ЗСУ понад 6,2 млрд грн, нагадав він. І заявив, що звинувачення у держзраді проти політика, котрий з 2014 року твердо протистояв російській агресії, зміцнював Збройні Сили України, забезпечував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС та сприяв консолідації української національної ідентичності, є безпідставними та мають вигляд “виключно політично мотивованими”.

Від імені нашої політичної родини я закликаю Президента України переглянути це рішення та уникати дій, які підривають вкрай необхідну національну єдність, досягти міцної переговорної позиції щодо агресора та підтвердити прагнення України щодо вступу в ЄС. Я також закликаю Президента Європейської Ради, Президента Європейської Комісії, Президента Європейського Парламенту та наші партії-члени приєднатися до нас у відстоюванні єдності в Україні, – резюмував президент ЄНП.

Додамо, раніше доповідач Європейського парламенту по Україні Міхаель Галер закликав українську владу припинити тиск на опозиційні сили, зокрема на п’ятого президента Петра Порошенка.

  • Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів. Про невдалий момент для санкцій, відсутність в рішенні РНБО Портнова та Бойка, переслідування Порошенка ще з початку каденції Зеленського та чому варто згадати про невдалий досвід Януковича читайте в матеріалі.
  • Букви зібрали реакції соцмереж на введення санкцій проти очільника “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка.
  • У рішенні Ради національної безпеки та оборони України про введення санкцій проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка знайшли помилки.

Джерела, близькі до президента Володимира Зеленського, стверджують, що американські посадовці наполягають на необхідності проведення виборів в Україні.

13 лютого Генеральний секретар НАТО Марк Рютте пояснив, що Альянс не пропонував Україні членство у контексті мирної угоди з Росією. 

Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.

Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією. 

Днями російські війська атакували позиції Сил оборони України в районі Кам’янського на Запоріжжі, що призвело до зриву ротації технічних експертів МАГАТЕ на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.