Глава Збройних сил Великої Британії допоміг Україні атакувати кораблі РФ – The Times

Джерело: The Times

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

Зазначається, що у листопаді 2024 року 58-річний Радакін мав піти у відставку після 3-х років на посаді.

Однак глава британського уряду Ріші Сунак закликав його залишатись на посаді ще рік – до осені 2025 року – оскільки Радакін став ключовим гравцем” у боротьбі України з Росією”. У ЗМІ додали, що рішення щодо адмірала Радакіна було схвалено королем Великої Британії Чарльзом III.

За інформацією джерел, Радакін влітку 2023 року став “човниковим дипломатом” між Києвом та Вашингтоном. Він особисто зустрічався з військовим керівництвом України на тлі занепокоєння Білого дому щодо того, що США “занадто тісно втягнуті у війну”.

Джерела повідомили, що Радакін зрозумів тактичні деталі сухопутної стратегії України та зміг пов’язати це з більшою стратегічною картиною та необхідністю узгодити військову відповідь із ширшими економічними та дипломатичними зусиллями.

Він особисто – без британських міністрів – відвідував Київ, де зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, аби обговорити стратегію України і те, яку допомогу може надати Захід.

Українське військове джерело повідомило, що британського адмірала полюбили за його “мудре стратегічне мислення”, і що він допомагав країні з її військовими планами.

Відомо також, що Радакін допоміг ЗСУ у стратегії знищення російських кораблів і відкриття Чорного моря для продовження морської торгівлі.

Радакін, який здобув освіту в державній школі та став першим морським лордом, став Головнокомандувачем британських військ лише за кілька місяців до повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну.

Він був першим командувачем ВМС Великої Британії, який обіймав цю посаду протягом 20 років. Відтоді він керував військовими через період, який багато хто вважає найнебезпечнішим із часів закінчення холодної війни.

Радакін користується великою повагою в Уайтхоллі та має міцні стосунки з союзниками, особливо зі своїми американськими та українськими колегами, додало військове джерело.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.