У Великій Британії вважають, що Україна відчуватиме нестачу боєприпасів ще кілька місяців

Джерело: The Guardian

Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що Україна стикатиметься з нестачею боєприпасів на полі бою ще щонайменше кілька місяців.

Під час конференції у Лондоні Радакін зазначив, що українська армія зіштовхується з важкою ситуацію через нестачу боєприпасів. За його словами, нестача виникла унаслідок затримки допомоги від США, яку Європа не в змозі компенсувати.

Водночас Радакін зауважив, що країни-члени НАТО ведуть перемовини щодо того, як посилити підтримку України. Він додав, що нові рішення Альянсу будуть оголошені на липневому саміті у Вашингтоні або незадовго до нього.

Головнокомандувач британської армії додав, що війська РФ “на тактичному рівні завоювали невеликі території”, маючи на увазі Авдіївку.

“Я думаю, що це скрутне становище, яке, ймовірно, триватиме принаймні наступні кілька місяців”, – сказав Радакін.

Він припустив, що через нестачу боєприпасів ЗСУ навряд чи зможуть йти у контрнаступ до кінця літа, додавши, що, найімовірніше, Україна зовсім не наступатиме у 2024 році.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.