Главу МЗС Великої Британії розкритикували за витрату £42 млн на елітний літак для турне

Джерело: The Guardian

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зазнав критики через оренду розкішного літака для турне країнами Центральної Азії.

“Девіда Кемерона розкритикували за оренду розкішного літака вартістю приблизно 42 мільйони фунтів стерлінгів для нещодавнього туру Центральною Азією”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли у виданні, наприкінці квітня міністр закордонних справ на літаку Embraer Lineage 1000 здійснив п’ятиденний візит у регіон, під час якого відвідав Таджикистан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменістан, Казахстан та Монголію.

Фото: Getty Images

На сайті чартерної фірми Union Aviation, яка експлуатує літак, повідомляється, що на повітряному судні працює сомельє, який допомагає пасажирам з вибором вин. Також компанія пропонує меню для “найвимогливіших пасажирів”.

На літаку є власний обідній стіл та окрема зона відпочинку з подовженими диванами і плазмою.

Тіньова генеральна прокурорка від партії лейбористів Емілі Торнберрі розкритикувала Кемерона за оренду такого коштовного транспорту.

“Я розумію, що Девіду Кемерону може знадобитися орендувати літак під час подорожі до кількох країн протягом одного тижня, але це не виправдовує витрати сотень тисяч фунтів стерлінгів за рахунок платників податків на винаймання одного з найрозкішніших приватних літаків на ринку”, – заявила вона.

Фото: Торнберрі

Перед поїздкою Кемерона британський уряд заявив, що міністр закордонних справ використає візит для сприяння можливостям для британського бізнесу та оголосить про 50 мільйонів фунтів стерлінгів нового фінансування для підтримки суверенітету та незалежності держав у регіоні.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.