Глави МЗС G7 закликають Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України, – Reuters
Джерело: Reuters
Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) у вівторок, 19 вересня, оприлюднили спільну заяву і закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України.
У заяві, опублікованій міністерством закордонних справ Японії, яка головує у G7, йдеться, що члени G7 сподіваються, що Китай наполягатиме на негайному, повному та безумовному виведенні російських військ з України.
Члени G7 також зазначили, що будуть “надалі заохочували Китай підтримувати справедливий і міцний мир, у тому числі шляхом прямого діалогу з Україною”.
У спільній заяві G7 йдеться, що її члени “знову закликають треті сторони припинити будь-яку допомогу в агресивній війні Росії, інакше вони зазнають серйозних витрат”.
- Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) та Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель “однозначно засудили” проведення Росією так званих “виборів” на тимчасово окупованих українських територіях.
- Лідери “Великої сімки” та союзники відклали регулярний перегляд схеми обмеження цін на російську нафту, навіть попри те, що більша частина нафти з РФ торгується вище встановленого ліміту через зростання світових цін.
Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.
Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.
В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.
Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.
Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва Канади.