Глави МЗС країн ЄС поки що не домовилися про нову допомогу Україні на €40 млрд
Джерело: DW
Серед країн Євросоюзу спостерігається широка політична підтримка виділення нової допомоги Україні, однак поки є багато деталей, котрі необхідно опрацювати, поінформувала глава європейської дипломатії Кая Каллас за підсумками зустрічі глав МЗС країн ЄС.
Раніше Каллас виступила з ініціативою надати Києву новий пакет військової допомоги обсягом від 20 до 40 млрд євро, до якого мають увійти постачання у 2025 році систем ППО та ракет до них, а також навчання та спорядження бригад ЗСУ. Крім того, передбачено постачання 2 млн артилерійських снарядів на близько 5 млрд євро.
I look forward to meeting with EU Foreign Ministers today.
We will discuss Ukraine and the Middle East, with a focus on Syria and Gaza.
My doorstep ahead of the Foreign Affairs Council ↓ pic.twitter.com/zlWaWpGpJ6
— Kaja Kallas (@kajakallas) March 17, 2025
20 млрд — це сума, яку Євросоюз виділив Україні у 2024 році, 40 млрд покрили б потенційну відмову від допомоги США, які виділили 16 млрд у 2024 році, — пояснив один із європейських дипломатів на брифінгу.
Перший варіант цього пакету допомоги на початку березня заблокувала Угорщина, після чого в ЄС запропонували створити добровільний Фонд військової допомоги Україні.
Зауважимо, Литва підтримала пропозицію Європейського Союзу щодо виділення Україні до 40 млрд євро військової допомоги у 2025 році та наполягає на стабільному фінансуванні у майбутньому, щоб запобігти новому російському вторгненню.
Згідно з документом, який бачив Reuters, ЄС розглядає можливість подвоєння військової підтримки України до €40 млрд. Деякі країни союзу поставилися до ініціативи обережно, однак, Литва наголошує, що підтримка України має бути довгостроковою і не залежати від переговорів.
- Країни Великої сімки попередили Росію про нові санкції, якщо не буде досягнуто умов для припинення вогню в Україні.
- Надзвичайний та Повноважний посол України Костянтин Єлісєєв розповів про уроки та виклики на шляху України до членства в Європейському Союзі.
- У 2024 році Європейська рада схвалила угоду з Україною про гарантії безпеки.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
Адміністрація Дональда Трампа пропонує зменшити бюджет Державного департаменту США та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на 48% у порівнянні з виділеними Конгресом коштами на 2025 рік. Відповідний документ, підготовлений Адміністративно-бюджетним управлінням Білого дому, також пропонує скасувати фінансування для понад 20 міжнародних організацій, зокрема НАТО та ООН.
Космічний телескоп Hubble показав зображення з величезними хмарами іонізованих атомів і молекул, які викинула в космос тліюча зоря — планетарна туманність “Kohoutek 4-55”, яка знаходиться за 4 600 світлових років від Землі у сузір’ї Лебедя.
Керівник компанії Lego та друг датської королівської родини Майкл Хелбі загинув внаслідок нещасного випадку під час катання на лижах у швейцарських Альпах.
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан постає перед новими труднощами, оскільки угорці продовжують блокувати мости через річку Дунай в межах протестів, що тривають вже кілька тижнів. Протести, котрі відбуваються щовівторка, є реакцією на нові політичні ініціативи Орбана, включаючи посилення обмежень на свободу зібрань.