Глобальне потепління може призвести до вимирання окремих видів риб у Світовому океані – вчені

Джерело: Phys.org

Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.

Як розповіли у виданні, цьогоріч Атлантичний океан і Мексиканська затока – тепліші, ніж будь-коли раніше, температура води в останній перевищила 31°С впродовж одного тижня в серпні.

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень стежили за постійним підвищенням температури океану з квітня, і виявили, що в цей період тисячі мертвих риб викидалися на берег у прибережних районах Флориди.

За словами службовців охорони дикої природи у деяких із цих районів, причиною смертей став  низький рівень кисню (гіпоксію) у воді.

“На тлі підвищення температури кількість доступного кисню у воді зменшується. Нестача кисню створює проблеми для риб. Це важко уявити, але риба може потонути”, – пояснив Мартін Гроселл, професор і завідувач кафедри морської біології та екології в Університеті Маямі.

Зазначається, що вищі температури можуть по-різному вплинути на процеси в організмі риби.

“Коли температура підвищується, швидкість метаболізму зростає. Це означає, що риби потребують більше кисню та енергії для виживання. Якщо недостатньо кисню або бракує їжі, рибам доведеться компенсувати енергію за рахунок інших процесів, зокрема розмноження та росту, що може вплинути на всю популяцію”, – зауважила Даніель Макдональд, професорка морської біології та екології та експерт з фізіології та поведінки риб.

Водночас, на думку вчених, висока солоність також може бути причиною високої смертності риб.

Попри те, що певні види риб почали мігрувати в більш прохолодні місця Світового океану, вчені припускають, що внаслідок кліматичних змін риба буде зменшуватися в своїх розмірах.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.