В океані зафіксували рекордно високу температуру, експерти побоюються, що вона може піднятися ще більше

Джерело: Euronews

По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.

За даними Copernicus Climate Change Service (C3S), цього тижня середня температура поверхні світового океану досягла найвищого рівня – 20,96 градуса за Цельсієм.

Вона побила рекорд 20,95°C, встановлений у 2016 році, і вчені кажуть, що, швидше за все, рекорд буде побитий і надалі, оскільки зазвичай найвищі температури спостерігаються в березні, а не в серпні.

Минулого тижня в Середземному морі зареєстрували найвищу температуру на поверхні в історії – 28,71°C. Вода навколо Флорида-Кіс була схожа на температуру в гідромасажній ванні, досягаючи максимумів трохи більше 38°C і, можливо, побивши світовий рекорд.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) також повідомило, що Північна Атлантика може бути найспекотнішою за всю історію.

Експерти попереджають, що це може мати руйнівні наслідки для здоров’я планети.

Північна Атлантика зазвичай починає нагріватися в березні, після зими, і досягає свого піка у вересні. Але рекорди безперервно змінюються з квітня цього року.

“Чим більше ми спалюємо викопного палива, тим більше надлишкового тепла будуть відводити океани, а це означає, що тим довше знадобиться, щоб стабілізувати їх і повернути туди, де вони були”, – сказала доктор Саманта Берджесс з C3S.

Океани відіграють важливу роль у регуляції клімату Землі. Вони поглинають тепло, змінюють погодні умови та діють як поглиначі вуглекислого газу.

Але коли вони стають теплішими, то менш ефективні у виконанні цієї роботи. Цикл означає, що з підвищенням температури океану вони стають менш ефективними у поглинанні CO2, що призводить до збільшення кількості цього парникового газу в атмосфері.

Гарячі океани також впливають на морське життя: кити та деякі види риб переміщуються в прохолодніші води, що порушує харчовий ланцюг. Рекордно високі температури також наражають на ризик корали, відтак рифи біля узбережжя Флориди зараз під вагомою загрозою знебарвлення через морську спеку.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.