Голлівудські сценаристи заявили, що припиняють багатомісячний страйк
Джерело: Reuters
Керівництво Гільдії сценаристів Америки (WGA) проголосували про припинення страйку, який тривав з травня. У Гільдії розв’язують питання, чи схвалювати угоду на три роки, яка пропонує підвищення зарплат і певний захист від використання штучного інтелекту.
Члени організації можуть знову працювати. У результаті денні та нічні ток-шоу можуть повернути в ефір.
11 500 членів Гільдії мають віддати свої голоси до 9 жовтня щодо того, чи згодні вони з умовами угоди. Її вартість становить 233 мільйони доларів на рік.
Угода передбачає, що щонайменше двічі на рік представники об’єднань сценаристів будуть зустрічатися з керівництвом кіностудій для обговорення використання ШІ під час написання сценаріїв.
Студіям не заборонять використовувати ШІ для цих цілей, але вони будуть зобов’язані сповіщати авторів, якщо в процесі роботи над текстом якимось чином були використані їхні твори. Водночас сценаристи можуть використовувати ШІ, але студії не матимуть права їх до цього зобов’язувати.
Ще під час страйку вимагали збільшення внесків на охорону здоров’я та пенсійне забезпечення, що теж передбачено в угоді.
В організації отримали гарантії щодо кількості персоналу, який може бути задіяно в проєкті. Його чисельність залежить від кількості епізодів у сезоні.
Також мінімальна ставка оплати праці зросте більш ніж на 12% протягом трьох років. Ще збільшаться виплати за використання телешоу та фільмів за межами США. Крім того, найпопулярніші шоу в стримінгу будуть отримувати бонус.
На сьогодні продовжує страйкувати профспілка акторів SAG-AFTRA.
- Ще у липні у Netflix заявили про появу нової посади менеджера з продуктів платформи машинного навчання штучного інтелекту, за яку запропонували від $300 до $900 тисяч на рік. Заяву зробили на тлі того, як актори та сценаристи продовжують страйкувати з вимогою підняти заробітну плату до 3 500 доларів на день, тоді як багато акторів заробляють 200 доларів.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.