Головним дипломатом Держдепу США в Європі призначили недосвідченого бізнес-консультанта

Джерело: Reuters

Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена своєї команди в сенаті, який в основному має досвід роботи бізнес-консультантом, головним дипломатом Державного департаменту США у справах Європи.

Луїс Боно, старший офіцер дипломатичної служби, який був старшим посадовцем у Бюро європейських та євразійських справ департаменту, коли Трамп вступив на посаду в січні, написав співробітникам у п’ятницю, що Брендан Ханрахан візьме на себе цю роль.

“Брендан має цінний досвід роботи в приватному секторі та сенаті, де він працював у штаті держсекретаря, що робить його добре підготовленим до того, щоб очолити бюро під час реорганізації та успішно просувати порядок денний держсекретаря в Європі та за її межами”, – написав Боно.

Наразі незрозуміло, яку роль виконував Ханрахан в офісі Рубіо в сенаті і як довго він там працював, а також чи має він безпосередній досвід роботи у сфері зовнішньої політики.

У біографії Ханрахана зазначено, що раніше він був інвестором у Bain Capital у команді приватних інвестицій в Північній Америці, а свою кар’єру розпочав у McKinsey & Company.

Він також працював радником з питань політики в комітеті з питань малого бізнесу та підприємництва сенату США під керівництвом тодішнього сенатора Рубіо. У біографії не йдеться про безпосередній досвід роботи над питаннями зовнішньої політики.

Керівник Європейського бюро Державного департаменту зазвичай відіграє провідну роль у відносинах Вашингтона з європейськими країнами, включаючи Україну, а також Росію.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, посадовці Держдепу відіграють важливу роль у дипломатії Вашингтона з Європою та в управлінні відносинами з Росією.

Досі переговори адміністрації з Росією вів спеціальний посланник президента США Дональда Трампа і його близький друг Стів Віткофф. Віткофф — мільярдер у сфері нерухомості, який не мав жодного дипломатичного досвіду до того, як приєднався до команди Трампа.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.