Google платитиме канадським ЗМІ $73 млн на рік за те, щоб новини зберігалися в пошуку

Джерело: The Guardian

Канада та Google уклали угоду про збереження посилань на новини в результатах пошуку та про те, щоб технічний гігант виплачував 73,6 мільйона доларів на рік (100 мільйонів канадських доларів) видавцям новин у цій країні.

Як пояснили у виданні, ця домовленість усуває занепокоєння Google щодо закону Канади про онлайн-новини, згідно з яким, великі інтернет-компанії вимушені ділити прибутки від реклами з видавцями новин в країні.

“Після тижнів продуктивних дискусій я рада повідомити, що ми знайшли шлях вперед разом з Google для імплементації Закону про онлайн-новини”, – прокоментувала міністерка спадщини Канади Паскаль Сент-Онж.

Зазначено, що закон про онлайн-новини був ухвалений у червні, і уряд Канади завершує розробку правил, які, як передбачається, будуть оприлюднені до 19 грудня.

“Після тривалих обговорень ми раді, що уряд Канади взяв на себе зобов’язання вирішити наші ключові проблеми за допомогою законопроєкту C-18”, – зазначив Кент Вокер, президент компанії Alphabet, яка володіє Google.

Відповідно до угоди з Канадою, Google щорічно перераховуватиме 100 мільйонів канадських доларів, враховуючи інфляцію, новинним компаніям.

Раніше Google погрожував заблокувати новини у своїй пошуковій системі, заявивши, що закони Канади суворіші, ніж закони країн Європи та Австралії. Зокрема в компанії були стурбовані, що на них ляже “потенційно необмежена відповідальність”.

“Google погодився належним чином підтримувати журналістів, зокрема місцевих”, — запевнив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

При цьому вказано, що Meta Platforms, інший інтернет-гігант, на якого поширюється дія закону, вже заблокував розповсюдження новин у Facebook та Instagram через власні занепокоєння.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.