Google платитиме канадським ЗМІ $73 млн на рік за те, щоб новини зберігалися в пошуку

Джерело: The Guardian

Канада та Google уклали угоду про збереження посилань на новини в результатах пошуку та про те, щоб технічний гігант виплачував 73,6 мільйона доларів на рік (100 мільйонів канадських доларів) видавцям новин у цій країні.

Як пояснили у виданні, ця домовленість усуває занепокоєння Google щодо закону Канади про онлайн-новини, згідно з яким, великі інтернет-компанії вимушені ділити прибутки від реклами з видавцями новин в країні.

“Після тижнів продуктивних дискусій я рада повідомити, що ми знайшли шлях вперед разом з Google для імплементації Закону про онлайн-новини”, – прокоментувала міністерка спадщини Канади Паскаль Сент-Онж.

Зазначено, що закон про онлайн-новини був ухвалений у червні, і уряд Канади завершує розробку правил, які, як передбачається, будуть оприлюднені до 19 грудня.

“Після тривалих обговорень ми раді, що уряд Канади взяв на себе зобов’язання вирішити наші ключові проблеми за допомогою законопроєкту C-18”, – зазначив Кент Вокер, президент компанії Alphabet, яка володіє Google.

Відповідно до угоди з Канадою, Google щорічно перераховуватиме 100 мільйонів канадських доларів, враховуючи інфляцію, новинним компаніям.

Раніше Google погрожував заблокувати новини у своїй пошуковій системі, заявивши, що закони Канади суворіші, ніж закони країн Європи та Австралії. Зокрема в компанії були стурбовані, що на них ляже “потенційно необмежена відповідальність”.

“Google погодився належним чином підтримувати журналістів, зокрема місцевих”, — запевнив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

При цьому вказано, що Meta Platforms, інший інтернет-гігант, на якого поширюється дія закону, вже заблокував розповсюдження новин у Facebook та Instagram через власні занепокоєння.

До третьої річниці повномасштабного вторгнення «Букви» зібрали дані про найбільших благодійників, які допомагають Збройним силам України. Серед них – благодійні фонди та бізнеси. У списку – зокрема фонди, які надають допомогу виключно з власних коштів, без фандрейзингу (компанія SCM Ріната Ахметова, «Епіцентр» тощо).

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних союзів (ХДС/ХСС), лідером якого є Фрідріх Мерц, здобув перемогу на дострокових парламентських виборах у Німеччині, набравши 28,5% голосів.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив відео з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.