Готувала прорив російських ДРГ у напрямку Сум: СБУ затримала агентку ГРУ РФ

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідка Служби безпеки затримала агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), яка готувала прорив диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) країни-агресора у напрямку Сум.

Затримана – колишня медсестра зі Сумщини, яку окупанти завербували через телеграм-канали.

Її головним завданням була розвідка прикордонних районів області: встановлення координат, де розташовані блокпости та опорні пункти Сил оборони України.

Ворог планував використати цю інформацію для підготовки “прорирів” лінії фронту.

Окупанти шукали “слабкі місця” та “сліпі зони” Сил оборони, щоб зайти до них у тил та закріпитися на нових позиціях до підходу основних сил противника.

Як встановило розслідування, для проведення розвідки жінка облаштувала мінікамеру на своєму велосипеді, на якому об’їжджала місцевість і приховано фіксувала військові об’єкти.

Зібрані дані, у вигляді фото та відео з відмітками об’єктів на карті, агентка передавала куратору через месенджер.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила фігурантку і задокументувала кожен крок її співпраці з окупантами. Також Служба безпеки провела комплексні заходи, щоб убезпечити локації Сил оборони в цьому районі.

На фінальному етапі спецоперації агентку затримали «на гарячому», коли вона знімала прикордонний міст для “проходу” російських ДРГ.

Слідчі СБУ повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисниця перебуває під вартою, їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

  • Служба безпеки України викрила чергову спробу РФ зруйнувати енергосистему Харкова та перешкодити підготовці міста до опалювального сезону.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.