Готував диверсії у Львові: російського агента засудили до 13 років в’язниці
Джерело: Укрінформ
Російському агенту Леоніду Літікову, який шпигував та готував диверсії у Львові, винесли вирок – 13 років тюрми з конфіскацією майна.
Літіков провів дитинство у Хмельницькому, але з 16 років жив у Ставропольському краю РФ. Там він мав успішний бізнес, однак із жовтня 2014 року почав співпрацювати з російською військовою розвідкою (ГРУ). Для шпигування на користь РФ, чоловік погодився поїхати в Україну.
До його обовʼязків входила фіксація стратегічних обʼєктів на території Закарпатської області. Дані він передавав для ГРУ через свою маму.
У 2016 році Літіков приїхав у Хмельницький, отримав українське громадянство і зареєструвався як ФОП. Після цього агент почав збирати дані для ГРУ. Зокрема, він фотографував обʼєкти критичної інфраструктури з вікна потяга, а щоб не привертати, викупив усі місця в купе.
У 2019 році чоловік переїхав на Закарпаття й після чого часто їздив до Львова, фотографуючи різні обʼєкти.
Надсилаючи фото росіянам, він описав маршрут залізничної колії, що примикає до злітної смуги Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького.
Крім цього, він надсилав ГРУ фото підземного переходу між пл. Міцкевича та пл. Галицькою. Дорогою назад на Закарпаття він фотографував і надсилав російським спецслужбам Бескидський залізничний тунель.
У січні 2022 року агент знову поїхав до Хмельницького, дорогою фотографував електропідстанції, залізничні пункти, мости, а також військові частини. 9 січня 2022 року він купив квитки на березень на прямий авіарейс Львів — Стамбул. З Туреччини він планував потрапити у Ставропольський край.
Дані, які Літіков збирав для РФ, агент планував використати для влаштування диверсій у Львові. Його затримали 25 лютого 2022 року, в його орендованому помешканні на Закарпатті виявили 202 боєприпаси.
Чоловік свою провину не визнав — він стверджував, що фотографував у Львові виключно історичні памʼятки як турист, а фото надсилав матері у РФ. Він також казав, що не знає, звідки в його домі взялись боєприпаси.
Зрештою суд визнав Літікова винним за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 14 (підготовка до кримінального правопорушення), ч. 1 ст. 113 (диверсія), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) ККУ та призначив сукупно 13 років тюрми з конфіскацією всього майна. Вирок можна оскаржити в апеляції.
- Правоохоронці встановили, що до вибухів у Івано-Франківську 11 березня причетні спецслужби РФ. Вони завербували двох підлітків, а потім дистанційно підірвали їх.
- Агент російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), який шпигував за військовими ешелонами ЗСУ на Черкащині, отримав 15 років тюрми.
- Служба безпеки спільно з Держбюро розслідувань та за сприяння Мін’юсту затримали на Київщині російського агента, який передавав ФСБ РФ дані про колишніх ув’язнених, які долучились до захисту України.
- На Львівщині засудили до 13 років ув’язнення очільницю Львівської обласної організації забороненої партії “ОПЗЖ”, яка закликала до відокремлення регіону від України.
Російські окупанти масовано обстріляли місто Куп’янськ на Харківщині керованими авіабомбами (КАБ).
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив представникам США, що Україна на “90%” підтримує мирну пропозицію президента Дональда Трампа, яку представили на зустрічі у Парижі цього тижня.
Ізраїль не виключає атаки на ядерні об’єкти Ірану в найближчі місяці, попри те, що США ведуть перемовини з Іраном і поки що не готові підтримати такий крок.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.