Готував фейки для російських ЗМІ: у Києві блогеру повідомлено про підозру

Джерело: Служба безпеки України

У Києві затримано блогера, який готував фейки для російських пропагандистських ЗМІ.

За даними слідства, фігурант назвав себе “політекспертом” та поширював фейкову інформацію про російсько-українську війну.

Зокрема затриманий заперечував збройну агресію РФ та намагався дискредитувати командування Сил оборони на користь країни-агресорки.

Окрім цього підозрюваний розповсюджував дезінформацію про суспільно-політичну ситуацію в Україні намагаючись кинути тінь на міжнародний імідж нашої держави.

Для “розгону” фейків псевдоексперт використовував власний YouTube-канал та сторінки в популярних соцмережах.

Дописи та відеокоментарі блогера активно підхоплювали основні російські телеканали та інтернет-видання, які створювали на їхній основі постановочні сюжети та провокаційні публікації.

Загальна аудиторія цих медіамайданчиків становила понад пів мільйона користувачів.

Крім того, пропагандисти країни-агресора запрошували його до участі в етерах на телебаченні, зокрема на канал “Звезда”, який належить міноборони РФ.

За даними слідства, фігурант ще до початку повномасштабного вторгнення Росії був постійним учасником ток-шоу на телеканалах Медведчука.

Там він нав’язував аудиторії прокремлівські наративи щодо внутрішньої ситуації в Україні та зовнішнього курсу нашої держави.

Під час обшуків у помешканні проросійського блогера виявлено комп’ютери та мобільні телефони із доказами його підривної діяльності.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Вирішується питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.