Наводив російські ракети на Миколаїв: до 15 років тюрми засуджено блогера-мільйонника

Джерело: Служба безпеки України

Блогера-мільйонника Юрія Подоляку, який виправдовував російську агресію та наводив ракети РФ на Миколаїв, заочно засуджено до 15 років тюремного ув’язнення.

За даними слідства, блогер є уродженцем міста Суми, проте у 2014 році він виїхав до РФ й  публічно поширював там фейки про суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Фото: СБУ

Подоляк, який переховується в Росії та називає себе “головним спікером” у війні РФ проти України, створив власний ютуб-канал із понад 3 мільйонами підписників для здійснення інформаційно-підривної діяльності. Він також керує прокремлівським Telegram-каналом та сторінками у “ВКонтакте” та інших популярних месенджерах. 

За даними слідства, у цих соцмережах Подоляка виправдовує збройну агресії РФ проти України, а також відмовився визнавати воєнні злочини російських військових у Бучі, називаючи їх “зрежисованими”. 

В СБУ зазначають, що він також був причетний до коригування ракетно-артилерійських атак Росії на Миколаївщину. Блогер створив власні мережі інформаторів у південному регіоні.

На підставі зібраних доказів суд визнав Подоляку винним за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

– ⁠ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);

– ⁠ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);

– ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

– ст. 436 (пропаганда війни);

– ⁠ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки Подоляка переховується в Росії, проводяться заходи для його притягнення до відповідальності. Судовий розгляд відбувався за відсутності обвинуваченого у спеціальному судовому провадженні in absentia.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.