Готував теракт у Києві: агенту російських спецслужб повідомлено про підозру

Джерело: СБУ та Офіс генпрокурора

Агенту російських спецслужб, який готував теракт у центрі Києва у 2014 році, повідомлено про підозру.

Правоохоронці зібрали масштабну доказову базу на засекреченого агента російських спецслужб, який планував теракт у центрі Києва у 2014 році та організував вибух “банки з медом” на блокпосту ЗСУ поблизу Луганська у 2015 році.

Фігурантом є майор Костянтин Маслянко із позивним “Мексиканець” – кадровий співробітник однієї з найзасекреченіших російських спецслужб – Сил спеціальних операцій Міноборони РФ.

На початку антитерористичної операції на сході України він прибув до тимчасово окупованого Луганська для формування диверсійно-розвідувальних груп та їх подальшого використання проти України.

Встановлено, що зловмисник діяв під керівництвом командувача Сил спецоперацій РФ Валерія Флюстікова та ексохоронця Путіна Олексія Дюміна, який тоді був командиром спецслужби російського ГРУ.

Саме за їхньою вказівкою Маслянко завербував мешканку Луганська, яка мала вчинити підрив у центрі Києва. Для його підготовки фігурант спорядив жінку вибуховим пристроєм, відпрацював легенду та організував її виїзд до столиці нашої держави.

Втім, співробітники СБУ своєчасно викрили терористку та затримали її наприкінці 2014 року поблизу станції метро у Києві, де вона намагалась залишити сумку із 3 кг тротилу та електродетонатором.

Крім того, встановлено причетність підрозділу “Мексиканця” до організації теракту у Станиці Луганській у січні 2015 року.

Для цього було завербовано місцевого жителя, який приніс на блокпост ЗСУ трилітрову банку з медом, в якій знаходилась вибухівка.

Тоді внаслідок підриву загинув український військовий, ще двох було поранено. Згодом співробітники Служби безпеки затримали виконавця теракту і зібрали достатню доказову базу, щоб він отримав реальний термін ув’язнення.

За наявними даними, після початку повномасштабного вторгнення РФ “Мексиканця” також залучили до розвідувально-підривної діяльності проти України і він перебуває на тимчасово окупованій частині на сході нашої держави.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Маслянку про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 15 та ч. 2 ст. 258 (закінчений замах на вчинення теракту за попередньою змовою групою осіб); ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання та передача вибухового пристрою).

Оскільки зловмисник перебуває на непідконтрольній Україні території, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.