Гравюри української мисткині Олесі Джураєвої відправлять на Місяць: NYT дізналося деталі проєкту

Джерело: The New York Times

Олеся Джураєва, українська художниця, що працює в сфері графіки, евакуювалася з Києва у квітні 2022 року, в перші місяці російського повномасштабного вторгнення. The New York Times поділилося історією мисткині.

Як розповіли у виданні, у той момент, коли Джураєва була вимушена покинути столицю, канадський фізик, письменник і колекціонер Семюель Перальта, який раніше придбав деякі її роботи, зв’язався з жінкою та попросив дозволу заархівувати зображення кількох її ліногравюр у “Місячному кодексі”. Своєю чергою, мисткиня погодилася.

На думку Перальта, “кодекс” – це своєрідне “послання у пляшці для майбутнього про те, що навіть під час війни, пандемії та економічних потрясінь люди все одно знайшли час для створення краси”.

Суть його задуму полягає в оцифруванні колекції модернарту, поезії, музики, фільмів, подкастів і книг. Зокрема, мова йде про зібрання творів близько 30 тисяч авторів із майже всіх країн світу.

За словами колекціонера, це найбільш глобальна ініціатива з запуску творів культури у космос. “Нічого подібного досі не було”, – зауважив Перальта.

“Цей проєкт такий життєствердний, з думками про майбутнє. Це саме те, що мені було потрібно в ті перші місяці”, – прокоментувала Джураєва пропозицію канадського фізика.

Зазначено, що колекція її творів представлена ​​в “кодексі”, включно з серією гравюр на дереві, з застосуванням землі.

ДОВІДКОВО. У 2022 році, коли в Україну прийшла війна, Джураєва розробила серію гравюр на дереві, видрукуваних темною українською землею під назвою “Ми стоїмо на своїй землі”.

Фото: instagram/olesyadzhurayeva

Фото: instagram/olesyadzhurayeva

Народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Гурін запевняє, що щиро не вбачає ні ризиків, ані проблем у тому, аби роздавати кошти партнерів, котрі ті передали на цільові програми в Україні. Принаймні так він відповів на запитання Букв на платформі X.

Президент України Володимир Зеленський прагне провести президентські вибори після закінчення війни, щоб усі громадяни, включно з військовими та біженцями, могли взяти участь у голосуванні.

У центрі Варшави (Польща) з’явилася інсталяція, де зображено українських військових, підписаних датами народження та загибелі. Утім на цих плакатах є помилки, зокрема одну військову помилково назвали загиблою.

Правоохоронні органи розслідують імовірний розстріл окупантами цивільного автомобіля та вбивство мирних жителів у місті Селидове на Донеччині.

Нещодавно Патронатна служба “Янголи” оголосила про перший в Україні збір на протези зі значною метою…