Греція готова надати свої порти для експорту українського зерна

Джерело: Ekathimerini

Міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс заявив, що Греція готова надати альтернативний маршрут для української пшениці та інших зернових через свої північні порти Салоніки та Александруполіс.

За його словами, Греція готова зробити свій внесок у вирішення проблеми із експортом зерна. Країна уже обговорювала це питання з партнерами у ЄС, і зокрема Великою Британією, яка відіграє важливу роль у прийнятті рішень щодо України.

Так, продукцію пропонується транспортувати залізницею через Румунію і Болгарію до Салонік і Александруполіса.

Як пояснили у виданні, попри те, що обидва грецькі порти можуть приймати судна, необхідні для транспортування зерна, пропускна спроможність залізничної мережі на півночі Греції обмежена.

Однак, як зауважили співрозмовники видання, саме це могло б стати стимулом для прискорення модернізації залізниць, наприклад, лінії від Александруполіса до Орменіо, останньої станції перед Болгарією, розташованої дуже близько до турецького кордону.

Також повідомляється, що існують альтернативні грецькому плану маршрути через Балтійське та Адріатичне моря. Балтійський варіант просуває Польща у співпраці з Литвою. Адріатичний варіант зосереджується на хорватському порту Рієка, а зерно перевозиться залізницею через Угорщину та Словаччину.

Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити. 

Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.

Міністерство оборони України анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.