Греція приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей як спостерігач
Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram
5 червня Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Греція приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення викрадених Росією українських дітей. Країна виконуватиме роль спостерігача.
Лубінець висловив вдячність за це рішення та підтримку.
Також омбудсман зауважив, що країн, котрі долучаються до коаліції, стає все більше, тож українська сторона очікує більше допомоги у питанні повернення маленьких українців додому.
Вже станом на березень у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей значилися 33 країни.
Серед них: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та США.
Тоді як у квітні до Коаліції доєдналася Японія.
А у травні також до Коаліції долучилася Аргентина.
Коаліцію співочолюють Україна та Канада.
Восени 2023 року, під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.
У цій ініціативі Канаду підтримали багато країн.
Зауважується, що пропозиція стосовно міжнародної коаліції – це елемент плану реалізації української формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою, до якої увійшли представники майже 30 країн і міжнародних організацій.
Зокрема, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.
Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.
- Під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.
- Російське пропагандистське видання повідомляє, що Росія за посередництва Катару передала Україні шістьох дітей.
- Британська розвідка повідомила, що станом на 20 листопада 2023 року щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.