Греція приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей як спостерігач 

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

5 червня Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Греція приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення викрадених Росією українських дітей. Країна виконуватиме роль спостерігача.

Лубінець висловив вдячність за це рішення та підтримку.

Також омбудсман зауважив, що країн, котрі долучаються до коаліції, стає все більше, тож українська сторона очікує більше допомоги у питанні повернення маленьких українців додому.

Вже станом на березень у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей значилися 33 країни.

Серед них: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та США.

Тоді як у квітні до Коаліції доєдналася Японія.

А у травні також до Коаліції долучилася Аргентина.

Коаліцію співочолюють Україна та Канада.

Восени 2023 року, під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.

У цій ініціативі Канаду підтримали багато країн.

Зауважується, що пропозиція стосовно міжнародної коаліції – це елемент плану реалізації української формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою, до якої увійшли представники майже 30 країн і міжнародних організацій.

Зокрема, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.

Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.

 

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.