Греція тренуватиме українських пілотів на винищувачах F-16

Джерело: Володимир Зеленський

Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16, заявив президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом в Афінах.

21 серпня у межах робочого візиту до Грецької Республіки президент України провів зустріч із прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.

Зеленський зазначив, що окрім навчання, Україна дуже вдячна за новий оборонний пакет, який Греція пообіцяла.

Сьогодні ми маємо важливий результат для авіаційної коаліції – Греція візьме участь у тренуванні наших пілотів на F-16. Дякую за цю пропозицію. І дякую вам і вашій команді за готовність більше допомогти Україні із захистом нашої свободи. Ми вдячні за те, що буде оборонна підтримка Греції для України. Наші команди опрацюють відповідні деталі.

Глава держави також зауважив, що “грецькі компанії готові брати участь у транспортуванні українського зерна”, і Україна розраховує на це, оскільки тривають роботи з відновлення Одеського порту.

Своєю чергою, Міцотакіс акцентував, що Греція допоможе відбудувати Україну з акцентом на місто Одесу.

Зеленський також додав, що Греція приєдналася до країн G7 стосовно гарантій безпеки для України та підписала декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України.

Нагадаємо, 20 серпня Данія заявила про передачу Україні 19 винищувачів F-16 у межах підтримки нашої країни у боротьбі проти росіян.

Раніше Володимир Зеленський, після переговорів з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте, оголосив, що країна-партнер офіційно передасть ЗСУ 42 винищувачі F-16.

Глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.

У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.