Грецька влада намагається вивезти сотні тонн мертвої риби з порту Волос після катастрофічної повені

Джерело: The Washington Post.
У місті Волос, розташованому в центральному регіоні Фессалія, грецька влада активно працює над видаленням величезної кількості мертвої риби, що з’явилася в місцевому порту та прилеглих водах. За даними Волоської торгово-промислової палати, гниюча риба спричинила нестерпний сморід у місті з населенням близько 85 тисяч людей.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, з води було вилучено понад 160 тонн риби. Влада вважає, що причиною масової загибелі риби стала підвищена солоність води, що виникла після повені, яка трапилася минулого року.
Потік мертвої риби почав з’являтися на початку цього тижня і постійно зростав. Організація порту Волос повідомила, що для боротьби з наслідками мобілізувала п’ять очисних бригад і встановила сітку в гирлі потоку, який ніс рибу в Пагасетську затоку.

Джерело: АР

Джерело: АР
За словами Дімітріса Куретаса, губернатора Фессалії, риба потрапила в затоку з озера Карла, яке наповнилося після повені. Риба загинула, коли прісноводна екосистема була порушена солоною водою, що надходила з океану.
Через відкритий шлюз між озером Карла та затокою риба опинилася в небезпечних умовах, що стало причиною її масової загибелі. Прокурор Верховного суду Греції розпочав розслідування цього інциденту.
Після масштабної повені, що сталася у вересні минулого року під час шторму Даніель, озеро Карла значно збільшилося в розмірах. Тоді стихія забрала життя щонайменше 17 людей, зруйнувала сільськогосподарські угіддя, дороги та інфраструктуру.

Джерело: АР
Надзвичайний стан було оголошено в регіоні на місяць. Мер Волоса, Ахіллеас Беос, зазначив, що відновлювальні роботи в регіоні тривають, і на ці цілі виділено понад 46 мільйонів доларів.
Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс зазначив, що країна “веде війну в мирний час” проти змін клімату, наводячи приклади катастрофічних подій останніх років, таких як шторм “Даніель” та найбільша в Європі лісова пожежа, яка забрала життя понад 21 людини на північному сході країни.
- Нове дослідження показало, що старі інтернет-меми, збережені в хмарних сховищах, можуть мати негативний вплив на кліматичну кризу через високе енергоспоживання центрів обробки даних. Велика частина даних, що зберігаються в хмарі, є так званими “темними даними”, які використовуються один раз і більше ніколи не переглядаються.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.