Грузинський парламент позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів

Джерело: Ехо Кавказу

Парламент Грузії, легітимність якого не визнає п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина громадськості, позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів.

Зокрема, припинено повноваження членів “Єдності — Національного руху”, “Коаліції за зміни” і “Сильної Грузії”. Народні обранці самі вимагали припинити їх повноваження, з чим звернулися до парламенту.

Наразі в парламенті з 12 мандатами залишається опозиційна партія “Гахарія за Грузію”. Політичне об’єднання експрем’єра Георгія Гахарія, як і інші партії, що подолали прохідний бар’єр на виборах 26 жовтня, називає результати голосування нелегітимними і не бере участі в парламентській діяльності, проте його представники не подавали заяв про припинення своїх повноважень.

За підсумками парламентських виборів 2024 року “Сильна Грузія” отримала 14 мандатів, “Коаліція за зміни” – 19, а “Єдність — Національний рух” – 16 мандатів.

Представники трьох опозиційних об’єднань у листопаді та грудні 2024 року написали заяви про дострокове припинення повноважень депутатів парламенту.

Протести з вимогою проведення нових парламентських виборів проходять у Грузії з листопада 2024 року.

  • Наприкінці листопада 2024 року прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
  • Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
  • Уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
  • 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
  • 29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.

Триває 1151-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 940 тисяч осіб.

19 квітня відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії і творчого мислення, День сушки білизни на мотузці та День часнику. Християни сьогодні вшановують преподобного Івана Печерника.

За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.

За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російської територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.