Грузинський парламент позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів
Джерело: Ехо Кавказу
Парламент Грузії, легітимність якого не визнає п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина громадськості, позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів.
Зокрема, припинено повноваження членів “Єдності — Національного руху”, “Коаліції за зміни” і “Сильної Грузії”. Народні обранці самі вимагали припинити їх повноваження, з чим звернулися до парламенту.
Наразі в парламенті з 12 мандатами залишається опозиційна партія “Гахарія за Грузію”. Політичне об’єднання експрем’єра Георгія Гахарія, як і інші партії, що подолали прохідний бар’єр на виборах 26 жовтня, називає результати голосування нелегітимними і не бере участі в парламентській діяльності, проте його представники не подавали заяв про припинення своїх повноважень.
За підсумками парламентських виборів 2024 року “Сильна Грузія” отримала 14 мандатів, “Коаліція за зміни” – 19, а “Єдність — Національний рух” – 16 мандатів.
Представники трьох опозиційних об’єднань у листопаді та грудні 2024 року написали заяви про дострокове припинення повноважень депутатів парламенту.
Протести з вимогою проведення нових парламентських виборів проходять у Грузії з листопада 2024 року.
- Наприкінці листопада 2024 року прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
- Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
- Уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
- 29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.
Близько дев’яти тисяч людей залишили грецький острів Санторіні через сейсмічну активність в Егейському морі.
У Центрі протидії дезінформації попередили про черговий фейк російської пропаганди.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
Військовослужбовець 1 Інтернаціонального легіону оборони України з позивним “Вікінг” – спеціаліст із застосування FPV-дронів. Він приїхав зі Швеції у 2022 році та воює за волю України уже три роки, відбиваючи російське широкомасштабне вторгнення. “Вікінг” володіє багатьма видами зброї, засвоїв низку складних бойових спеціальностей. У нього за спиною важкі контактні бої, поранення і контузії, на його рахунку чимало знищених окупантів. Легіонер стриманий у словах, адже значно промовистіше говорять його дії на полі бою. Він має намір боротися до перемоги або “доки буде живим”, і має для цього дуже вагомі причини.
Компанія Opera представила новий браузер “Opera Air”, основна концепція якого зосереджена на психічному здоров’ї користувачів. Він оснащений функціями, що сприяють кращій концентрації та заохочують до регулярних перерв під час роботи за комп’ютером.