Гуманітарна допомога та проєкти USAID під загрозою через затримку коштів Конгресом

Джерело: “Голос Америки”

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (US AID) Саманта Пауер заявила, що проєкти, реалізовані агенцією в Україні, перебувають під загрозою через затримку у схваленні Конгресом додаткового фінансування.

За її словами, усі програми US AID під загрозою. Агентство зробило довгострокові інвестиції, “які ще довгий час приноситимуть дивіденти”, зокрема, в інтеграцію українських залізниць у європейську систему та сільське господарство.

Пауер зауважила, що є низка країн, які голодують, але українські фермери продовжили роботу, готові подолати труднощі з боєприпасами та відновити свої ферми або підприємства після руйнування. Саме тому головним завданням буде доступ до позик під низькі відсотки, до ресурсів. Нині допомогу від агентства отримало 32% аграріїв.

“Це все є в інтересах України та в інтересах Сполучених Штатів, тому що з часом це означатиме менше прямої бюджетної підтримки, більше податкових надходжень, і це в інтересах Сполучених Штатів, тому що справді вразливим країнам знадобиться менше гуманітарної допомоги, країнам в Африці, на південь від Сахари”, – прокоментувала вона.

Адміністраторка додала, що загроза також нависла і над гуманітарними програмами в Україні. Вони спрямовані на найбільш вразливі групи населення – людей, які втратили своє житло через російські обстріли, жінок з дітьми та осіб, що страждають від посттравматичних розладів.

“Думка про те, що ми не зможемо підтримати їх у годину найбільшої потреби, справді дуже темна думка”, – підкреслила Саманта.

Водночас вона зазначила, що в обох палатах Конгресу більшість готова підтримати додаткове фінансування для України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.