Гуманітарна допомога та проєкти USAID під загрозою через затримку коштів Конгресом

Джерело: “Голос Америки”

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (US AID) Саманта Пауер заявила, що проєкти, реалізовані агенцією в Україні, перебувають під загрозою через затримку у схваленні Конгресом додаткового фінансування.

За її словами, усі програми US AID під загрозою. Агентство зробило довгострокові інвестиції, “які ще довгий час приноситимуть дивіденти”, зокрема, в інтеграцію українських залізниць у європейську систему та сільське господарство.

Пауер зауважила, що є низка країн, які голодують, але українські фермери продовжили роботу, готові подолати труднощі з боєприпасами та відновити свої ферми або підприємства після руйнування. Саме тому головним завданням буде доступ до позик під низькі відсотки, до ресурсів. Нині допомогу від агентства отримало 32% аграріїв.

“Це все є в інтересах України та в інтересах Сполучених Штатів, тому що з часом це означатиме менше прямої бюджетної підтримки, більше податкових надходжень, і це в інтересах Сполучених Штатів, тому що справді вразливим країнам знадобиться менше гуманітарної допомоги, країнам в Африці, на південь від Сахари”, – прокоментувала вона.

Адміністраторка додала, що загроза також нависла і над гуманітарними програмами в Україні. Вони спрямовані на найбільш вразливі групи населення – людей, які втратили своє житло через російські обстріли, жінок з дітьми та осіб, що страждають від посттравматичних розладів.

“Думка про те, що ми не зможемо підтримати їх у годину найбільшої потреби, справді дуже темна думка”, – підкреслила Саманта.

Водночас вона зазначила, що в обох палатах Конгресу більшість готова підтримати додаткове фінансування для України.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.