ГУР атакувало російську авіацію та НПЗ, пошкоджено надзвуковий Ту-22М3 – ЗМІ
Джерело: Суспільне
Дрони Головного управління розвідки вночі атакували нафтопереробний завод і три військові аеродроми РФ, пошкодивши надзвуковий бомбардувальник. Одна з цілей знаходиться за 1800 км від кордону.
У ніч на 27 липня та вранці цього ж дня БпЛА вразили військові аеродроми в Енгельсі, Дягілєво і Оленьї, а також нафтопереробний завод у Рязані.
Очевидці повідомили про вибухи на території аеродрому в Дягілєво близько шостої ранку. На аеродромі дислокується 43 центр бойового застосування і перенавчання російських льотчиків, де базуються літаки Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-134УБЛ та Іл-78.
Вибухи на аеродромі Енгельс пролунали близько восьмої ранку. Російські сили ППО намагалися збити БПЛА, але марно.
Внаслідок влучання дрона по аеродрому “Оленья” в Мурманській області пошкоджено дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець ТУ-22М3. Аеродром знаходиться приблизно за 1800 кілометрів від українського кордону.
Крім цього, 21 липня о 3:00 ночі диверсійні заходи ГУР Міноборони України на території “Національного центру вертолетостроения Миль и Камов” у Московській області уразили вертольоти Мі-28 та Ка-226.
24 липня диверсія знищила багатоцільовий гелікоптер Мі-8 на аеродромі Міністерства оборони РФ “Кряж” у Самарі.
- Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України заявив, що протягом перших шести місяців 2024 року українські сили влучили у понад 30 російських військових літаків. Відомство оприлюднило відповідну карту.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.