ГУР спільно з ВМС ЗСУ знищили російський корабель «Сергей Котов»

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.

Цього разу під прицілом українських захисників опинився патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Сергей Котов”.

Для атаки було застосовано морські дрони “Magura V5”. Як наслідок – російський корабель проєкту 22160 зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки.

Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.

Додамо, що “Сергей Котов” став 26 знищеним кораблем РФ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Варто зауважити, що корабель “Сергей Котов” приєднали до складу ЧФ РФ 30 липня 2022 року. Він міг розмістити 80 членів екіпажу.

Корабель був озброєний 76-мм артилерійською установкою АК-176МА, багатоканальним ЗРК “Штиль-1”, ЗРК ближньої дії 3М-47 “Гибка”, двома малогабаритними дистанційно-керованими протидиверсійними гранатометами комплексу ДП-65.

Також на кораблі була передбачена можливість базування гелікоптера Ка-52.

  • 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

В суботу, 24 травня, з російського полону повернули 307 українських захисників в межах другого етапу обміну “1000 на 1000”.

Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими за домовленістю у форматі “1000 на 1000”. Додому повернулися 270 українських захисників та 120 цивільних.

Після атаки українських безпілотників на російські аеропорти, яка викликала безсилу злобу російської влади та інфантильне здивування “простих росіян” “А нас-то за что?”, президент Росії знову заговорив про створення так званих “буферних зон”, які нібито мали б відгородити росіян від війни, яку вони самі почали, підтримують і яка повертається до них. А на ділі – допомогти Путіну захопити ще трохи українських територій у війні на виснаження.

У ніч на 23 травня підрозділи Сили оборони уразили завод одного з найбільших виробників хімічних джерел струму в Росії у місті Єлець Липецької області.