ГУР спільно з ВМС ЗСУ знищили російський корабель «Сергей Котов»

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.

Цього разу під прицілом українських захисників опинився патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Сергей Котов”.

Для атаки було застосовано морські дрони “Magura V5”. Як наслідок – російський корабель проєкту 22160 зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки.

Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.

Додамо, що “Сергей Котов” став 26 знищеним кораблем РФ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Варто зауважити, що корабель “Сергей Котов” приєднали до складу ЧФ РФ 30 липня 2022 року. Він міг розмістити 80 членів екіпажу.

Корабель був озброєний 76-мм артилерійською установкою АК-176МА, багатоканальним ЗРК “Штиль-1”, ЗРК ближньої дії 3М-47 “Гибка”, двома малогабаритними дистанційно-керованими протидиверсійними гранатометами комплексу ДП-65.

Також на кораблі була передбачена можливість базування гелікоптера Ка-52.

  • 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.

У першому випуску “Родинного подкасту” платформи пам’яті Меморіал Любов Василів, Оксана Боркун і Юлія Селютіна діляться досвідом переживання втрати та розповідають про підтримку, якої бракує. Спеціально для Букв Меморіал підготував добірку важливих тез із подкасту.