ГУР запустило портал з інформацією про посадовців РФ та РБ, причетних до депортації дітей
Джерело: Мінреінтеграції
Головне управління розвідки Міноборони України запустило портал з інформацією про російських та білоруських посадовців, причетних до депортації українських дітей
На спеціальному сайті “Війна та санкції” Головного управління розвідки Міністерства оборони України створено окремий розділ “Викрадачі дітей”. Розділ містить перелік осіб, причетних до депортації українських дітей.
Наразі тут зібрано інформацію про понад 200 посадовців із Росії та Білорусі, які ухвалювали рішення про незаконне вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України. А також дані про учасників “перевиховних” молодіжних організацій, російських закладів освіти та культури, які беруть участь у процесах депортації.
Розділ порталу містить невелике досьє на кожного ідентифікованого на сьогодні учасника викрадення дітей, посилання на матеріали з новин, інформацію про наявність санкцій щодо таких осіб. Також там розміщено сканкопії документів, що підтверджують депортацію дітей.
Інформацію з порталу можна використовувати для швидшого відкриття та проведення розслідувань і притягнення винних до відповідальності.
Портал містить й інші розділи, де користувач зможе ознайомитись із запровадженими проти Росії санкціями у звʼязку з її агресією проти України.
- За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.
- 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.
- Кабмін ухвалив постанову “Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”.
Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.
Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.