Хабар у 3 млн за землю під забудову: правоохоронці повідомили про підозру ексдиректорці ДП

Джерело: НАБУ

7 травня колишній директорці державного підприємства НАБУ і САП повідомили про підозру в отриманні понад 3 млн грн хабаря в обмін на виділення державної землі під комерційну забудову.

Згідно з даними слідства, у грудні 2022 року підозрювана підписала договори про надання під забудову державної земельної ділянки. За це отримала від осіб, пов’язаних з одним із київських забудовників, неправомірну вигоду у вигляді знижки на придбання двох квартир у Києві у розмірі понад 3 млн грн.

Після цього, син посадовиці та наближена особа набули у власність житло в столичному ЖК за ціною, нижчою від ринкової у понад 5 разів.

Зауважується, що дії колишньої посадовиці кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України.

Також підозрювана обвинувачується у справі про спробу підкупу міністра розвитку громад, територій та інфраструктури за нерозірвання згаданих договорів та сприяння в їх реалізації.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року вже колишня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.