Хакерська група, що базується в Китаї, зламала електронну пошту урядів в ЄС — Microsoft

Джерело: Microsoft.

Китайські хакери зламали низку облікових записів для отримання доступу до електронних пошт, пов’язаних з державними установами в Західній Європі. Їхньою метою було шпигунство.

Групу ідентифікували під назвою Storm-0558. Хакери у середині травня отримали доступ до даних електронної пошти приблизно 25 організацій. Вони змогли бути непоміченими протягом місяця.

Компанія-розробник програмного забезпечення виявила пролом лише після розслідування в середині червня. Це сталося після звернень клієнтів про ненормальну поштову активність.

“За нашими оцінками, цей противник займається шпигунством, наприклад, отриманням доступу до систем електронної пошти для збору розвідданих”, — написав Чарлі Белл, виконавчий віцепрезидент Microsoft.

Хакери підробили токени автентифікації, необхідні для доступу до облікових записів. Нині Microsoft повідомила постраждалим клієнтам про злам. Компанія вжила відповідних заходів щодо пом’якшення наслідків.

Техногігант зазначив, що співпрацює з агентством кіберзахисту Міністерства внутрішньої безпеки. Вони разом працюють над усуненням порушень. Компанія з відомством продовжить розслідування та моніторинг китайської групи.

Зокрема для цих користувачів додали значні автоматичні виявлення ознак компрометації системи з метою посилення захисту.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.