Хакери паралізували «Аерофлот»: сотні пасажирів застрягли в аеропортах, повернути гроші за квитки наразі неможливо

У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.
Відповідальність за атаку взяли на себе хакерські угруповання Silent Crow і “Кіберпартизани BY”. За їх словами, підготовка тривала цілий рік. За цей час їм нібито вдалося отримати доступ до внутрішніх мереж “Аерофлоту”, зламати критичні корпоративні системи, контролювати комп’ютери керівництва, завантажити історії перельотів та навіть зняти дані з систем відеоспостереження і прослуховування.
“Всі ці ресурси тепер недоступні або знищені. Відновлення вимагатиме десятки мільйонів доларів. Збитки – стратегічні”, – йдеться у заяві хакерів. Вони додали, що усі персональні дані людей, які коли-небудь користувалися послугами “Аерофлоту” також будуть “відправлені в подорож, правда, без багажу та в один кінець”.
Робота самої компанії повністю паралізована – не працюють комп’ютери в офісах і навіть у Шереметьєво. Через це “Аерофлот” не може не лише обробляти замовлення, а й банально заправити літаки. Компанія каже, що рейси частково скасовують, а розклад – коригують.
Пасажирам обіцяють повернення грошей або переоформлення квитків, але тільки після того, як запрацюють заблоковані сервіси. Наразі навіть цей процес недоступний. В аеропорту обслуговують лише “спеціальні категорії” пасажирів – дітей, людей з інвалідністю, учасників СВО та тих, хто летить із пересадкою.
“Аерофлот” просить решту пасажирів узагалі не приїжджати до аеропортів. Проблеми тривають із ночі на 28 липня: з 00:00 до 12:00 за московським часом компанія змогла виконати лише 76 із запланованих 123 рейсів.
Інформацію про статус рейсів радять перевіряти на онлайн-табло аеропортів – але й там через збої вона не завжди оновлюється вчасно.
- Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
Станом на сьогодні економіка Білорусі вже опинилася на межі застою через кризу в агросекторі, падіння експорту до Росії та вплив санкцій, інформує Служба зовнішньої розвідки України.
28 липня президент Володимир Зеленський призначив громадську активістку та колишню народну депутатку Світлану Заліщук пані послом України у Швеції.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.
Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.