ХАМАС скоїв «сотні воєнних злочинів» 7 жовтня 2023 року – Human Rights Watch

Джерело: звіт HRW

Військове крило ХАМАС – Бригади аль-Кассам – та щонайменше чотири інші палестинські збройні групи скоїли численні воєнні злочини та злочини проти людяності проти цивільних осіб під час нападу на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року, мовиться в оприлюдненому звіті Human Rights Watch.

Наголошується, що уряди, котрі мають вплив на збройні групи, повинні наполягати на терміновому звільненні цивільних заручників і на притягненні винних до відповідальності.

У період з жовтня 2023 року по червень 2024 року Human Rights Watch опитала 144 особи, включно з 94 громадянами Ізраїлю та інших країн, які були свідками нападу.

Серед злочинів — навмисні напади на цивільних осіб та цивільні об’єкти, навмисні вбивства затриманих, жорстоке нелюдське поводження, сексуальне та гендерне насильство, захоплення заручників, нанесення каліцтв і пограбування, використання живих щитів, мародерство та грабунки, – заявив глава HRW Белкіс Вілле.

За його словами, воєнних злочинів того дня було скоєно так багато, що організація “не може дати кількісну оцінку окремим випадкам”.

Опублікований звіт правозахисної організації – одне з найдокладніших міжнародних досліджень, присвячених терористичному нападу на Ізраїль.

Паралельно з цим влада США висловила занепокоєння у зв’язку з великою кількістю цивільних, убитих у секторі Газа.

Своєю чергою, у ХАМАС відповіли, що її сили отримали вказівки не націлюватися на цивільних осіб і дотримуватися міжнародного права прав людини та гуманітарного права.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українську делегацію на переговорах з Росією в Стамбулі 15 травня очолить міністр оборони Рустем Умєров. Разом з ним будуть військові та розвідники. 

15 травня Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права — перший у світі міжнародний договір, котрий визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ. 

Аукціонний дім Sotheby’s у Гонконзі відклав продаж сотні коштовностей, пов’язаних з останками Будди, після погрози судовим позовом з боку уряду Індії.

Німеччина екстрадувала до України громадянина Тунісу, якого підозрюють у шахрайстві на 4 мільйони гривень.

Пішов з життя художник з Луганщини Романов Борис Миколайович. Він був членом Національної спілки художників України, лауреат і дипломант міжнародних конкурсів та виставок екслібрисів.