ХАМАС зірвав переговори з Ізраїлем щодо припинення вогню

Джерело: Reuters

У неділю, 31 березня, в столиці Єгипту Каїрі мали відбутися переговори щодо припинення вогню у секторі Гази, але представники ХАМАСу на них не з’явилися.

Як розповіли в агентстві, це відбулося попри те, що Ізраїль та ХАМАС посилили переговорний процес щодо перемир’я в обмін на звільнення заручників.

Зокрема бойовики не приїхали на переговори, оскільки чекали на повідомлення від посередників щодо оновленої пропозиції Ізраїля, йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, бойовики ХАМАСу хочуть укласти угоду, яка б передбачала припинення боїв і виведення ізраїльських військ з Гази. Але Ізраїль виключає остаточне припинення вогню, оскільки попередив, що рано чи пізно відновить спроби зруйнувати військовий потенціал ХАМАСу.

Новий раунд переговорів про припинення вогню, який мав відбутися 31 березня, був схвалений прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу на фоні тиску через масові протести з вимогою повернути заручників додому.

Раніше Ізраїль погодився звільнити 700-800 палестинських в’язнів у межах угоди з бойовиками ХАМАС про припинення вогню та звільнення заручників.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.

Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.