Харків під ворожим обстрілом: влада закликала містян перебувати в укриттях
Джерело: Олег Синєгубов/Telegram
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що вранці 6 серпня російські війська завдали ракетних ударів по Харкову, попередньо — ЗРК С-300.
Він зазначив, що профільні служби виїхали на обстеження наслідків обстрілу у Холодногірському районі.
Наразі інформація про постраждалих не надходила.
Влада Харкова закликала містян перебувати в укриттях до відбою повітряної тривоги.
Нагадаємо, 5 серпня, близько 20:20, росіяни завдали удару керованою авіабомбою по нежитловому приміщенню у с. Кругляківка Куп’янського району, внаслідок чого сталася масштабна пожежа. За попередніми даними, загинули 2 чоловіків, ще 4 отримали поранення.
Ввечері 5 серпня у першій хвилі атаки ворог застосував 14 крилатих ракет морського базування “Калібр” та три аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”. При цьому 12 із 14 “Калібрів” було знищено протиповітряною обороною.
У ніч на 6 серпня росіяни продовжили атакувати ударними БпЛА “Shahed-136/131” з південно-східного напрямку, крилатими ракетами “Калібр” – з акваторії Чорного моря та крилатими ракетами Х-101/Х-555 з літаків стратегічної авіації Ту-95МС з району Каспію.
Силами та засобами Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено усі 27 ударних БпЛА “Shahed-136/131”, 5 із 6 ракет “Калібр” (друга хвиля) та 13 із 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х555.
Загалом за кілька хвиль атак з вечора 5-го по ранок 6-го серпня противник застосував 70 засобів повітряного нападу.
- Вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що росіяни відчайдушно намагаються зупинити наступ ЗСУ.
- В ISW зазначили, що українська армія веде кампанію з перехоплення цілей російських бойовиків, як і під час контрнаступальних операцій торік у Херсонській та Харківській областях, проте зараз завдає ударів набагато глибше у ворожі тилові райони й охоплює морські об’єкти.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.