ЗСУ проводять кампанію з перехоплення ворожих цілей та готуються до вирішальних операцій – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, українська армія веде кампанію з перехоплення цілей російських бойовиків, як і під час контрнаступальних операцій торік у Херсонській та Харківській областях, проте зараз завдає ударів набагато глибше у ворожі тилові райони й охоплює морські об’єкти.

“Попередні зусилля українських сил з перехоплення були зосереджені переважно на російських військових об’єктах на суші, але, схоже, що зараз ЗСУ включили до своїх цілей і військово-морські об’єкти”, – йдеться у матеріалі.

Водночас фахівці зауважили, що українська сторона не раз заявляла про прихильність ведення цілеспрямованої кампанії з перехоплення військових цілей ворога з метою послаблення його обороноздатності та логістики й таким чином створення хороших умови для руху воїнів ЗСУ вперед.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.