Honda вперше з 1957 року завершила фінансовий рік зі збитком
Джерело: AP
Японський автовиробник Honda вперше з моменту виходу на біржу у 1957 році завершив фінансовий рік із чистим збитком. За рік, що завершився у березні 2026-го, компанія втратила 423,9 млрд єн (приблизно $2,7 млрд).
Головною причиною стали витрати, пов’язані з переглядом стратегії розвитку електромобілів.
Компанія інвестувала значні кошти в електрокари, однак попит виявився нижчим за очікування, особливо у США після скорочення державної підтримки.
Honda вже відмовилася від частини попередніх цілей щодо електромобілів, призупинила великий проєкт із виробництва електрокарів і акумуляторів у Канаді та змістила фокус на гібридні технології.
Попри збиток, компанія очікує повернення до прибутковості у наступному фінансовому році. Зокрема підтримати результати мають скорочення витрат, стабільні продажі мотоциклів і більш збалансована стратегія розвитку — від бензинових авто до гібридів і електромобілів.
Раніше стало відомо, що європейські автовиробники зазнали понад 8 мільярдів євро тарифних витрат за рік, відколи президент США Дональд Трамп збільшив імпортні мита. Нині галузь готується до нової ескалації торговельної війни.
Уповноважена з прав людини у ЄС Тереза Аньїнью почала розслідування проти президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн через закритий час з президентом України Володимиром Зеленським та іншими європейськими лідерами.
Велика Британія розглядає можливість продажу російської нафти, яка перебуває на борту затриманого танкера Smyrtos.
Російські окупанти атакували залізницю у двох областях України. Є жертва.
Російські окупанти завдали повторного удару по вогнеборцях у Глухівській громаді на Сумщині під час гасіння пожежі, що виникла після ворожої атаки на складське приміщення.
Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.