Honda вперше з 1957 року завершила фінансовий рік зі збитком
Джерело: AP
Японський автовиробник Honda вперше з моменту виходу на біржу у 1957 році завершив фінансовий рік із чистим збитком. За рік, що завершився у березні 2026-го, компанія втратила 423,9 млрд єн (приблизно $2,7 млрд).
Головною причиною стали витрати, пов’язані з переглядом стратегії розвитку електромобілів.
Компанія інвестувала значні кошти в електрокари, однак попит виявився нижчим за очікування, особливо у США після скорочення державної підтримки.
Honda вже відмовилася від частини попередніх цілей щодо електромобілів, призупинила великий проєкт із виробництва електрокарів і акумуляторів у Канаді та змістила фокус на гібридні технології.
Попри збиток, компанія очікує повернення до прибутковості у наступному фінансовому році. Зокрема підтримати результати мають скорочення витрат, стабільні продажі мотоциклів і більш збалансована стратегія розвитку — від бензинових авто до гібридів і електромобілів.
Раніше стало відомо, що європейські автовиробники зазнали понад 8 мільярдів євро тарифних витрат за рік, відколи президент США Дональд Трамп збільшив імпортні мита. Нині галузь готується до нової ескалації торговельної війни.
Вранці 25 червня російські окупаційні війська атакували медзаклад у Херсоні.
На лівому березі Києва запроваджено екстрені відключення світла.
Ризик розвитку раку може залежати не лише від ваги, але й від того, коли відбувається збільшення ваги.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника російських обстрілів по Запорізькій області. Зловмисником виявився громадянин РФ, який жив у прифронтовому селищі регіону і наводив повітряні атаки рашистів по обласному центру та прилеглих районах.
Очільник МЗС РФ Сергій Лавров вилаявся у мікрофон під час посольського круглого столу за участі іноземних журналістів.