У Китаї відкликають понад 1,6 мільйона електромобілів Tesla
Джерело: АР з посиланням на Державне управління з регулювання ринку КНР
Американська компанія Tesla, власником якої є мільярдер Ілон Маск, відкликає понад 1,6 мільйона експортованих до Китаю електрокарів моделей S, X, 3 і Y через виявлені проблеми з автоматичним рульовим управлінням та системою розблокування дверей.
Як повідомляється, Tesla Motors у Пекіні та Шанхаї використовуватиме дистанційне оновлення для вирішення проблем, тому в більшості випадків власникам авто не потрібно буде відвідувати сервісні центри Tesla.
Зокрема відкликання через проблеми з функцією автоматичного рулювання стосується 1,6 мільйона імпортованих до Китаю електрокарів моделей Model S, Model X, Model 3 і Model Y.
У заяві китайського регулятора вказано, що в цих авто після ввімкнення функції автоматичного керування (Autopilot) водії відволікаються від контролю за дорогою і це призводить до збільшення ризику аварій.
Тоді як порушення в роботі логічного керування розблокуванням дверей для електромобілів Model S і Model X стосується 7538 авто, виготовлених у період із 26 жовтня 2022 року по 16 листопада 2023 року. Їх необхідно усунути, щоб запобігти відкриванню дверних замків під час зіткнення.
- Згідно із заявою Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США (NHTSA), Tesla відкликає 120 423 авто у США через ризик відмикання дверей салону під час дорожньо-транспортної пригоди.
- Tesla відкликає майже всі 2 мільйони своїх автомобілів на дорогах США, щоб обмежити використання функції автопілота після майже 1000 аварій, у яких було задіяно цю функцію.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.