Хто б не підірвав «Північний потік», це не вплине на відносини України і Німеччини – уряд

Джерело: Укрінформ

Розслідування підриву газопроводу Nord Stream є пріоритетом для Німеччини, але не змінить українсько-німецьких відносин.

Як зазначив заступник речника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер, цей інцидент не може виправдати російську агресію проти України, і Берлін й далі підтримуватиме Київ.

“Це жодним чином не пов’язане одне з одним… Йдеться про юридичне опрацювання кримінального вчинку… Безвідносно до результатів процесу ми (Німеччина, – ред.) продовжуватимемо підтримувати Україну в її оборонній боротьбі проти незаконної загарбницької війни Росії стільки, скільки буде необхідно, як неодноразово казав канцлер”, – розповів Бюхнер.

14 серпня стало відомо, що федеральна генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця, підозрюваного в диверсії. У справі також фігурує українське подружжя дайверів. Українська влада заперечує будь-яку причетність до саботажу.

Польща отримала від Німеччини ордер на арешт українця Володимира З., якого підозрюють у причетності до підриву газопроводів “Північний потік-1” та “Північний потік-2”. Однак він вже покинув Польщу.

Довідка. Наприкінці вересня 2022 року в Балтійському морі, поблизу данського острова Борнхольм, було зафіксовано чотири витоки на газопроводах після вибухів. Місця вибухів розташовані в міжнародних водах, у виключних економічних зонах Данії та Швеції. Розслідування ведуть Німеччина, Данія та Швеція.

 

Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з американським колегою Джо Байденом. Лідери обговорили “план перемоги” України та подальшу підтримку США.

Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.

Американський кримінально-драматичний серіал “Пінгвін”, заснований на однойменному персонажі коміксів DC, за перші 4 дні після виходу на різних стримінгових платформах зібрав 5,3 млн переглядів.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.