Хусити вивели з ладу підводні кабелі зв’язку, які з’єднують Європу з Азією – ЗМІ
Джерело: The Jerusalem Post
Хусити пошкодили чотири підводні кабелі, спричинивши порушення зв’язку між Європою та Азією.
“Чотири підводні кабелі зв’язку між Саудівською Аравією та Джибуті були виведені з ладу впродовж останніх місяців, ймовірно, внаслідок атак підтримуваних Іраном єменських хуситів”, – йдеться у повідомленні.
За даними видання, пошкодження кабелів, які, як вважається, належать до систем AAE-1, Seacom, EIG та TGN, означає вагоме порушення зв’язку між Європою та Азією.
За словами експертів, найбільшої шкоди внаслідок цього зазнають країни Перської затоки та Індія.
Кабель AAE-1 з’єднує Східну Азію з Європою через Єгипет, з’єднуючи Китай із Заходом через такі країни, як Пакистан та Катар.
Тоді як кабельна система Europe India Gateway (EIG) з’єднує південну Європу з Єгиптом, Саудівською Аравією, Джибуті, ОАЕ та Індією.
Своєю чергою, кабель Seacom з’єднує Європу, Африку та Індію, а також з’єднує з Південною Африкою.
- Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.
Сирійський диктатор Башар Асад перед втечею із країни вивіз $500 тис. готівкою, цінності, документи, а також ноутбуки та жорсткі диски із секретною інформацією, розповіли джерела з оточення колишнього лідера. “Евакуація” майна здійснювалася літаком Embraer Legacy 600, який радник Асада з питань економіки Ясар Ібрагім орендував у ліванського бізнесмена Мохамада Вехбе — власника компанії Flying Airlines.
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.
Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії.
Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.
Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.
Міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який рятував людей з палаючого автобуса після ракетного удару росіян по Сумах.