І Україна, і РФ мають піти на поступки для завершення війни – Марко Рубіо

Джерело: Європейська правда

Сенатор США Марко Рубіо, якого Дональд Трамп обрав на посаду державного секретаря, заявив, що для закінчення війни і Україна, і Росія мають піти на поступки.

“Важливо залишатися реалістами: будуть необхідні поступки – і з боку Російської Федерації, і з боку українців… Важливо, щоб з обох сторін був певний баланс”, – сказав він під час слухань у Сенаті.

Рубіо вважає, що Україна не зможе витіснити російські війська зі своєї території, а РФ не здатна захопити всю територію України.

“Росія у жодному разі не зможе захопити всю Україну. Українці — надто сміливі, вони борються занадто сильно, країна — занадто велика. Цього не станеться. Але також нереалістично вірити у те, що якимось чином країна розміром з Україну… зможе відкинути цих людей (російські війська) туди, де вони перебували напередодні вторгнення”, – сказав Рубіо, додавши, що він згоден із думкою про те, що “в України закінчуються не гроші, а українці”.

Він також заявив, що метою РФ у переговорах може бути “нав’язування нейтралітету” Україні, отримання паузи для відновлення сил і повернення в Україну за 4-5 років — а це “не той розвиток подій, якому віддав би перевагу будь-хто з нас”.

Рубіо розкритикував чинну адміністрацію США за її ставлення до війни, зазначивши, зокрема, що за Байдена у Сполучених Штатів не було чіткої стратегії щодо війни. Рубіо наголосив, що адміністрація Трампа буде прагнути до “сміливої дипломатії”, щоб припинити війну Росії в Україні.

Хто такий Марко Рубіо

Марко Рубіо, котрий є членом Сенату з 2011 року, був автором численних санкційних ініціатив щодо Росії.

Ще в 2014 році після анексії Криму він вимагав відключення російських банків від SWIFT, а згодом висував аналогічні ідеї у січні 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Він також був ініціатором персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та інших високопосадовців РФ.

У 2015 році Рубіо називав Путіна “бандитом та головорізом” і наполягав на дипломатичній ізоляції Росії.

У 2024 році в інтерв’ю Рубіо зазначив, що Україні потрібно сідати за стіл переговорів з РФ, а не зосереджуватися на поверненні всіх окупованих Росією територій.

Я не на боці Росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться шляхом переговорів, — пояснив він у вересні.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.